تاریخ انتشار خبر: ۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۸:۴۷
کد مطلب : 56405
لحظه به لحظه با جنبش فرگوسن/

تصاویر دلخراش از زنی که “پلیس آمریکا” در تظاهرات چشمش را درآورد

یکی از تظاهرکنندگان سیاه پوست بر اثر اصابت گلوله، چشم چپش درآمد.

تصاویر دلخراش از زنی که "پلیس آمریکا" در تظاهرات چشمش را درآورد

به گزارش  عصر آبادان ؛  به نقل از تیتر یک، پس از اعلام رأی هیئت منصفه شهر فرگوسن بار دیگر صحنه ناآرامی‌های شدیدی شده و این اعتراضات به سایر شهرهای آمریکا نیز کشیده شده است و شمار معترضان به تصمیم دادگاه  بیشتر و بیشتر می‌شود. این تظاهرات که از “فلوریدا” تا “واشنگتون” و از “نیو یورک” تا “تگزاز” کشیده شده است ، مردمی را به خیابان ها کشیده است که معترض ناعدالتی ها و نابرابری بین اقوام و نژادهای مختلف هستند.

در این بین ساعاتی پیش در یکی از اعتراضات خیابانی پلیس با شلیک گلوله ای به سمت یکی از ماشین ها باعث شد شیشه ماشین خورد وتکه های آن به صورت زن سیاه پوست بپاشد و متاسفانه چشم چپش آسیب شدیدی ببیند.
“دورنلا کانر” که از قضا باردار نیز بوده است درون ماشین خود به همراه همسرش “دی انجلاس لی” در منطقه ای به نام “هال فری” در بین تظاهر کنندگان بودند که این اتفاق برایشان پیش آمد.

/// لحظه به لحظه با فرگوسن / زنی که پلیس در تظاهرات چشم چپش را درآورد.

بعد از انتقال وی به بیمارستان، دکترها که نتوانستند برای وی کاری انجام بدهند مجبور به تخلیه چشم چپ وی شده اند.

لحظه به لحظه با فرگوسن/ تصاویر دلخراش از زنی که پلیس در تظاهرات چشم چپش را درآورد
لحظه به لحظه با فرگوسن/ تصاویر دلخراش از زنی که پلیس در تظاهرات چشم چپش را درآورد

 

۶ ضربه مشت به صورت زنی باردار توسط پلیس آمریکا

 

در پی تصمیم دادستانی ایالت میسوری برای خودداری از پیگرد مامور پلیسی که مایکل براون جوان ۱۸ ساله سیاهپوست را در شهر فرگوسن کشت، این شهر همچنان دستخوش آشوب است. در نزدیک به ۳۰ ایالت آمریکا، معترضان دست به تظاهرات خیابانی زدند و در ۱۷۰ شهر آمریکا صدای تظاهرات ، مسدود کردن خیابان ها و به آتش کشیدن چندین مکان عمومی شنیده شده است. اما در یکی از این تظاهرات صحنه غم انگیز و غیر بشردوستانه ای ضبط و ثبت شده است که نه تنها آمریکاییها بلکه دنیا را به تعجب و حیرت واداشته است.
یک زوج جوان که برای شرکت در تظاهرات در شهر “دنور” به معترضین پیوسته بودند مورد ضرب و شتم شدیدی قرار گرفتند.
پلیس ها در ابتدا مرد را زیر دست و پایشان کوبیدند و همسر وی در حال و جیغ و داد و طلب کمک از مردم بود. اما بعد از اینکه دید پلیس ها در حال کشتن همسر سیاه پوست وی هستند خود دست به کار شد و برای نجات همسرش به میان آنها رفت.
اما همانطور که در تصاویر مشخص است یکی از پلیس ها پای وی را گرفته و بر روی زمین انداخت و ” ۶ ” ضربه مشت بر صورت وی و ” یک ” ضربه با پا به شکم این زن که “هفت ماه و نیم” باردار است زد.

لحظه به لحظه با جنبش فرگوسن/ 6 ضربه مشت بر صورت زنی باردار توسط پلیس+تصاویر

لحظه به لحظه با جنبش فرگوسن/ 6 ضربه مشت بر صورت زنی باردار توسط پلیس+تصاویر

این صحنه دلخراش که بیش از پیش احساسات مردم آمریکا و مخصوصا سیاه پوستان را برانگیخته است توسط یک عابر فیلم برداری شده و به اشتراک گذاشته شده است.