تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۰۶:۴۱:۴۰
کد مطلب : 112624
فرماندار ویژه آبادان:

تعداد درمانگاه ها و داروخانه های آبادان متناسب با ترکیب جمعیتی این شهر نیست/مردم نباید برای درمان بیماران خود در راهرو های مراکز درمانی سرگردان باشند

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در جلسه شورای سلامت شهرستان آبادان گفت: مردم آبادان باید شرایط استفاده از تمام بیمارستان های سطح شهر را آن هم با استفاده از خدمات بیمه ای داشته باشد. آنها نباید برای درمان مریض هایشان در راهرو های بیمارستان و مراکز درمانی سرگردان باشند.

۸۱۶۶۷۳۳۱-۷۰۰۰۸۲۵۸

به گزارش عصر آبادان ، رئیس شورای سلامت شهرستان در این نشست ضمن تشریح اقدامات دولت در حوزه ی سلامت ، اظهار داشت: هر دولتی که سر کار می آید،برندی دارد.در دولت تدبیر و امید که منبعث از رای مردم  و در سایه ی رهنمودهای رهبری فرزانه می باشد اقدامات بودجه بندی در حوزه ی سلامت پایه ریزی و نمایان گشته است.
شهبازی با اشاره به قدمت ۶۰ ساله برخی از بیمارستانهای شهرستان،بیان داشت:بیمارستان در حال ساخت تامین اجتماعی  با سرعت خوب و پیشرفت فیزیکی قابل قبول در شرف تکمیل است.بیمارستان بزرگ نفت هم با تغییر پیمانکار مواجه گشته و قرار است بزودی فعالیت ساخت و ساز خود را از سر بگیرد.
وی یادآور شد: بیمارستان ۳۲ تختخوابی اروندکنار که نزدیک به ۳۰ سال از عملیات کلنگ زنی آن می گذشت و به صورت قطره چکانی به آن بودجه تزریق می شد،با اختصاص بودجه مناسب کار آن از سر گرفته شده است،از طرفی طی توافق نامه ی صورت گرفته مقرر شد ظرف ۳ سال بیمارستانی در کنار بیمارستان قدیمی و فرسوده ی آیت الله طالقانی آبادان احداث شود.
شهبازی با تاکید به رصد تمام بیمارستان های فعال آبادان از منظر خدمات درمانی و هتلینگ بیمارستانی با برشمردن پاره ای ازمشکلات موجود در حوزه ی سلامت شهرستان خاطر نشان کرد: عدم نصب و راه اندازی دستگاه mri و سیتی اسکن در بیمارستان شهید بهشتی و ۱۷ شهریور با وجود اینکه نیمی از جمعیت شهرستان را بیمه شدگان تامین اجتماعی در بر میگیرد،باعث بروز مشکلاتی شده است.

وی تصریح کرد: عدم وجود داروخانه ها و درمانگاههای شبانه روزی متناسب با ترکیب جمعیتی شهرستان و کمبود مراکز دولتی خدمات دندانپزشکی ، کمبود آمبولانس های بیمار بر، عدم جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه ی سلامت، عدم وجود بخش دیالیز در برخی بیمارستان ها و جلوگیری از پذیرش بیماران دیالیز غیر شرکتی در بیمارستان نفت از مواردی است که باید مورد بررسی و پیگیری مجدانه قرار گیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در ادامه اظهار داشت: باید برای کمبودها و کاستی ها حتما بازه ی زمانی تعریف شود تا بتوانیم عملکرد خودمان را در این حوزه ارزیابی کنیم. فعالیت در این حوزه باید کاربردی و اجرایی و میدانی باشد. اطلاعات و اخبار حوزه ی درمان باید به صورت مستمر توسط مدیریت دانشکده ی علوم پزشکی ، معاونین و کارشناس آن دانشکده مورد ارزیابی قرار گیرد . مردم آبادان باید شرایط استفاده از تمام بیمارستان های سطح شهر را آن هم با استفاده از خدمات بیمه ای داشته باشد. آنها نباید برای درمان مریض هایشان در راهرو های بیمارستان و مراکز درمانی سرگردان باشند.

شهبازی با اشاره به عدم کمبود تخت بیمارستانی از نظرکمی در شهرستان گفت: به لحاظ آماری از نظر تعداد تخت بیمارستانی به جمعیت، استاندارد جهانی را رعایت کرده ایم و انشاالله با احداث بیمارستان های در حال ساخت این آمار نیز بهتر خواهد شد. اما هدف ما این است که در حوزه ی خدمات درمانی  و رفتارهای سازمانی و اخلاق حرفه ای کارکنان این بخش نیز به پیشرفت های قابل قبول برسیم.

  1. سهیلا کریمی گفت:

    من مادر یک فرزند فوق لیسانس مدیریت بیمارستان هستم با توانایی بسیار بالا او میتواند با علمش به شما کمک کند