تاریخ انتشار خبر: ۸ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۰:۱۵
کد مطلب : 34222
نکو در گفت‌وگو با دانا:

تعلیق موقت فراکسیون اعتدال/برای انتخابات آینده مجلس برنامه ریزی خواهیم کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تشکیل فراکسیون اعتدال موقتاً به صورت تعلیق درآمده اظهار داشت: یک هفته پیش تصمیم برآن شد که مدتی فعالیت های فراکسیون به صورت تعلیق درآید تا بتوانیم این اتهام را که ما را یک فراکسیون دولتی هستیم، از ذهن ها پاک کنیم.

تعلیق موقت فراکسیون اعتدال/برای انتخابات آینده مجلس برنامه ریزی خواهیم کرد

به گزارش عصر آبادان : ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی دانا، در خصوص آخرین وضعیت شکل گیری فراکسیون اعتدال بیان داشت: از ابتدای شکل گیری فراکسیون اعتدال یک تلاقی در مفاهیم اعتدال صورت گرفت و یک‌سری بد اخلاقی‌ها در خصوص دولتی بودن این فراکسیون مطرح شد.

وی با انتقاد از کسانی که اتهام دولتی بودن را به فراکسیون اعتدال وارد می کنند گفت: این افراد می توانند پرسش های خود را در این زمینه از اعضای فراکسیون بپرسند تا به سوالات آنها پاسخ داده شود.

عضو کمیسون اقتصادی مجلس خاطرنشان شد: برخی به دروغ فراکسیون را به دولتی بودن یا مسائل دیگری که واقعا گفتن آن را شرم می دانم متهم می کنند؛ این موارد باعث شد تا بعد از تشکیل هیئت رئیسه مجلس این فراکسیون بررسی هایی در مورد پاسخگویی به منتقدان را داشته باشد تا بتوانیم منتقدان خود را قانع کنیم.

نکو با بیان اینکه تشکیل فراکسیون اعتدال موقتا به تعلیق درآمده اظهار داشت: یک هفته پیش تصمیم برآن شد که مدتی فعالیت های فراکسیون به تعلیق درآید تا بتوانیم این اتهام  را که ما را یک فراکسیون دولتی هستیم، از ذهن ها پاک کنیم.

وی ادامه داد: فراکسیون اعتدال به دولت اعتدال ارتباطی ندارد البته شاید خیلی اشتراکات داشته باشند؛ همچنین یکی از برنامه ها این بود که از دولت در زمینه های اعتدال نیز حمایت شود.

عضو کمیسون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه برخی به بهانه تشکیل فراکسیون اعتدال به دنبال زیر پا گذاشتن قوانین و ضربه زدن به دولت هستند ادامه داد: عده ای از اصحاب رسانه به صورت غیر مرسوم و ناجوانمردانه اتهام زنی های کرده و بعضی از نمایندگان نیز فراکسیون اعتدال را تهدید کردند.

نکو خاطرنشان کرد: فراکسیون بزرگ رهروان و اصولگرایان تهدید کرده‌اند در صورتی که فراکسیون اعتدال تشکیل شود این دو باهم ائتلاف می کنند و این نشان دهنده این است که این فراکسیون ها حامی واقعی دولت نیستند.

وی در پایان با بیان اینکه تشکیل فراکسیون قطعاً انجام می شود گفت: این مساله و مسائل دیگر باعث شد تا ما محتاطانه عمل کنیم و جلوی خطاهای احتمالی را بگیریم و فعلا به این شیوه اداره شود؛ اما برای نحوه تشکیل فراکسیون و انتخابات آینده مجلس، جلسه گذاشته و برنامه ریزی خواهیم کرد.

انتهای پیام/