تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۰:۴۸
کد مطلب : 96407
استاندار خوزستان :

تعهدات دولت به خوزستان ۱۷۰۰میلیاردتومان است/باید واقعیت ها را به مرکز منتقل کنیم

مقتدایی گفت:تعهدات دولتی نسبت به خوزستان چیزی در حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان است که اگر قرار است علمیاتی شوند به طور طبیعی یک کار بلند مدت است.

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص ثمره حضور رئیس سازمان محیط زیست در خوزستان اظهار داشت:خانم ابتکار به عنوان رئیس یکی از سازمان های محوری در دولت که مدافع مسائل محیط زیستی است به استان خوزستان سفر کرده بود ولی مسائل زیست محیطی فقط به سازمان محیط زیست ختم نمی شود.
وی ادامه داد:همه دستگاه ها باید به این موضوع اهمیت دهند چه آنها که مثل نفت، فعال اقتصادی هستند چه دستگاه های آلوده کننده مثل صنعت ، باید همه جوابگو باشند.
مقتدایی  گفت:حضور ابتکار برای تاکید بر اجرای آن بخش از مصوبات سازمان های مسئول مثل وزارت نیرو است که باید تامین کننده حقابه تالاب ها باشد اینها جز مواردی است که پیگیری آنها می تواند موثر باشد.
وی اضافه کرد:برای نظارت بر دستگاه های صنعتی از قبیل پتروشیمی و نفت که موجب آلایندگی در هوا می شوند یا بخش اقتصادی که با هدف اکتشاف و حفرچاه در محیط زیست آثاری را بر جا می گذارند قطعا حضور رئیس سازمان محیط ریست و مشاهداتش می تواند کمک حال استان باشد.
استاندار خوزستان گفت:تعهدات دولتی نسبت به خوزستان چیزی در حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان است که اگر قرار است علمیاتی شوند به طور طبیعی یک کار بلند مدت است.
وی در پایان گفت:آنچه واقعیت است باید به مرکز منتقل کنیم تا آنها بتوانند بر اساس واقعیت ها تصمیم گیری کنند حضور مسئولین کلی وقت از ما و مدیران می گیرد اما از آنجا که اطلاعات را  به دولت و کمیسیون های مجلس منتقل می کنند رضایت بخش است.