تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۲:۴۸
کد مطلب : 33333

تقدیر آیت‌الله خاتمی از اقدام روحانی

امام جمعه زنجان گفت: ملاقات رئیس جمهور با رقبای انتخاباتی خود، موجب وحدت بیشتر در کشور می‌شود.

امام جمعه زنجان گفت: ملاقات رئیس جمهور با رقبای انتخاباتی خود، موجب وحدت بیشتر در کشور می‌شود.

آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه اظهار کرد: قوه قضائیه پناهگاهی برای مظلومان و محلی برای برطرف کردن خصومت‌ها است.

وی با اشاره به برخی از وظایف قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد بر لزوم جدیت این قوه در برخورد با مفاسد اقتصادی تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت دکتر شهید چمران بیان کرد: شهید چمران حامی مستضعفین و جهادگر در عرصه علم و دانش بودند.

این مسئول در ادامه با اشاره به انتخابات سال گذشته و حماسه‌آفرینی مردم و اقدامی که رئیس جمهوری کشورمان در خصوص ملاقات با رقبای انتخاباتی خود طی روزهای گذشته انجام دادند، تصریح کرد: این برنامه موجب وحدت بیشتر در کشور می‌شود.

آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات کشورهای مستکبر چون آمریکا در منطقه افزود: این کشور برای حکومت دست نشانده خود در سوریه، به حمایت از تروریست‌های داعش می‌پردازد و هزاران انسان بیگناه را می‌کشد.

وی خاطر نشان کرد: جالب این است که کشور آمریکا با گستاخی تمام شرط مقابله با داعش را کنار گذاشتن نوری‌المالکی بیان می‌کند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه نیروهای داعش دست پرورده و پرورش یافته دولت آمریکا هستند، بیان کرد: خود استکبار جهانی نیز می‌داند که اگر نیروهای داعش در منطقه نابود نشود، بلای جان آنها خواهد بود.

منبع: فارس