تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۳:۵۴
کد مطلب : 63658
سایت چمران نیوز منتسب به مهدی چمران نوشت:

تلاش دولت برای حذف مهدی چمران؟! + سند

شب گذشته و کمتر از ۲۴ ساعت مانده به انتخابات ریاست شورای عالی استان های کشور رقیب اصلی مهدی چمران که پیش از این موفق به پیروزی در دوره های گذشته نبود در اقدامی عجیب و قابل تامل از روسای شورای عالی استان ها دعوت کرده تا در ضیافت شامی در دفتر محمد باقر نوبخت با موضوع بررسی مشکلات شوراهای اسلامی شرکت کنند !

متن این دعوت نامه که برای همه روسای شوراهای اسلامی استان ها از سوی این کاندیدای انتخابات فردا ارسال گردیده بدین شرح است :

تلاش دولت برای حذف مهدی چمران؟! + سند

سلام علیکم

احتراما پیرو هماهنگی قبلی اولین نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی استان ها ، جمعی از اعضای شورایعالی استان های کشور و ضیافت شام با جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به منظور بررسی مسائل و مشکلات شوراهای اسلامی برگزار می گردد .لذا از حضرتعالی دعوت به عمل می آید تا با حضور خویش در این نشست بر غنای آن بیفزایید . زمان :ساعت ۱۷:۳۰ روز چهارشنبه ۱۰/۱۰ /۹۳ مکان : بهارستان خیابان صفی علیشاه معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور سالن شهید بهشتی

غلامرضا بصیری پور – رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی

در حالی که اصلاح طلبان در جریان انتخاب رئیس شورای شهر تهران از تلاش برای موج سازی علیه چمران و جلوگیری از پیروزی او سودی عایدشان نشد اما کنار نرفته و بار دیگر تلاش های خود برای کنار گذاشتن چمران از ریاست شورای عالی استان ها از سر گرفتند تا بتوانند کاندیدای مورد نظر خود را بر صندلی ریاست بنشانند . اینبار خیز اصلاح طلبان برای نشاندن بصیری پور بر صندلی ریاست شورایعالی استان ها با اقدامی قابل تامل در شب انتخابات همراه بوده است .

این اقدام عجیب ابهامات زیادی را در خصوص انتخابات شورایعالی استان ها به وجود می آورد نخست اینکه چرا در شب انتخابات باید چنین جلسه ای از سوی یکی از کاندیدای انتخابات در دفتر یک مقام ارشد دولتی برگزار شود در حالی که می توانستند یک روز بعد از انتخابات اقدام به برگزاری چنین نشستی کنند آیا این اقدام خود به تنهایی باعث نمی شود انتخابات امروز در فضایی شائبه انگیز برگزار گردد ؟ آیا این اقدام نشان از تکاپوی دولت بر تغییر ریاست شورای عالی استان ها نیست ؟ دوم اینکه جلسه مذکور نشستی درون گروهی نبوده و با حضور یک مقام ارشد دولتی برگزار گردیده لذا طبیعتا باید این جلسه در صورتی که واقعا برای رفع مشکلات و با کمک دولت بوده باید با هماهنگی و مدیریت رئیس شورای عالی استان های کشور برگزار گردد نه یکی از اعضای شورای عالی استان های کشور  ! آیا این اقدام خلاف منطق و ضوابط و شائبه بر انگیز نیست ؟ آیا به معنای مخالف و عدم تمایل دولت به ادامه حضور چمران نیست ؟

به نظر می‌رسد که دولت یازدهم با ادامه ریاست مهدی چمران موافق نیست اما مخالفت خود را نیز صراحتا ابراز نمی‌کند. با توجه به این‌که شورای عالی استان‌ها یک نهاد نیمه‌دولتی به شمار می‌رود، دولت نمی‌تواند مستقیما از یک نامزد حاضر در این انتخابات حمایت کند اما این تحرکات حاکی از آن است که بصیری‌پور به‌عنوان نامزد نزدیک به دولت پای به عرصه رقابت‌ها می‌گذارد و دولت به دنبال تاثیر گذاری در انتخابات امروز می باشد . به گزارش چمران نیوز بصیری پور عضو شورای شهر مشهد و رئیس شورای استان خراسان رضوی نیز هست که سال گذشته در رقابت با چمران با اختلاف ۲۲ رای از مجموع ۷۰ رای، از رسیدن به ریاست شورای عالی استان‌ها بازماند و سعی کرد در طول یک‌سال اخیر، کم‌تر اظهارنظر کند. البته سکوت او در چند هفته گذشته شکسته و انتقادات تندی را نسبت به شورای عالی استان‌ها داشته است .