تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۱:۴۷:۱۷
کد مطلب : 117838
به گزارش خبرگزاری شینهوا؛

تماس وزرای خارجه ایران و چین درباره آب‌سنکین اراک

وزیر خارجه چین گفت: از زمان تصویب برجام، ایران و گروه ۱+۵ تعهد خود را به‌صورت فعال نشان‌ داده‌اند و اجرای برجام به‌صورت روان در جریان است.

ظریف تماس وزرای خارجه ایران و چین درباره آب‌سنکین اراک

وزرای خارجه ایران و چین در تماسی تلفنی به بررسی روابط دوجانبه و همچنین اجرای توافق هسته‌ای پرداختند.

 

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «وانگ یی» همتای چینی وی روز چهارشنبه در تماسی تلفنی درباره روابط دوجانبه و اجرای توافق هسته‌ای (برجام) تبادل نظر کردند.

 

به گزارش خبرگزاری شینهوای چین، وانگ یی با اشاره به سفر موفقیت‌آمیز «شی ژینگ پینگ» رئیس جمهور چین به ایران در ماه ژانویه و ارتقای روابط دو طرف به سطح مشارکت راهبردی، افزود: دو طرف به پیشرفت مثبتی در اجرای توافق سران دو کشور، دست یافته‌اند.

 

وزیر خارجه چین همچنین گفت: از زمان تصویب برجام، ایران و گروه ۱+۵ تعهد خود را به‌صورت فعال نشان‌ داده‌اند و اجرای برجام به‌صورت روان در جریان است.

 

وی با بیان اینکه “چین به ایفای نقش سازنده خود ادامه خواهد داد” ابراز امیدواری کرد تمام طرف‌های مرتبط با برجام به مسئولیت خود عمل کنند، اعتماد متقابل را تعمیق بخشند و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و همچنین پروژه آب سنگین اراک را اجرا کنند.

 

ظریف نیز در این رایزنی تلفنی گفت ایران اهمیت زیادی برای سفر رسمی اخیر رئیس جمهور چین قائل است و برای دستیابی به توافقات صورت گرفته دو طرف تلاش می‌کند. /تسنیم