تاریخ انتشار خبر: ۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۳:۰۶:۰۴
کد مطلب : 61914

تهدید نائب رئیس مجلس به نفع پولدارها!

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشور برای پرداخت یارانه مردم با کسری مواجه است ولی کسی جرات قطع کردن یارانه افراد ثروتمند را ندارد.

محمد رضا باهنر شامگاه چهارشنبه در نشستی با عنوان «پاتوق اندیشه» از سری مباحث اصولگرایان در اهواز عنوان کرد: متاسفانه با وجود اینکه بیش از ۳۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) می گذرد هنوز نتوانسته ایم در زمینه اقتصاد کلان، الگوی مناسبی ارائه کنیم به گونه ای که امروز با وجود همه ظرفیت ها و امکانات و البته استعدادهای ناب انسانی، نباید در اغلب خانواده های ایرانی شاهد افراد بیکار و فاقد شغل باشیم.

وی افزود: بیکاران در وجود خانواده باعث رنجش والدین می شوند به همین دلیل وظیفه دولت است که نسبت به کاهش افراد بیکار در کشور تلاش کند. متاسفانه وجود مشکلات ساختاری در کشور باعث شده که حق برخی استانهای کشور مثل خوزستان به خوبی ادا نشود.

در رفاه اجتماعی عقب هستیم

باهنر ادامه داد: با وجود اینکه پیشرفت فراوانی در علوم مختلف مثل نانوفناوری دست پیدا کرده ایم ولی در مبحث رفاه اجتماعی برای مردم کشور قدم های خوبی برنداشته ایم و باید عنوان کنم که در این زمینه کشور با نوعی عقب ماندگی مواجه است؛ این در حالی است که نباید فراموش کرد که همه دولت ها برای افزایش رفاه اجتماعی تلاش کردند ولی به نظر من کافی نبوده است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نرخ بیکاری در کشور اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون متوسط نرخ بیکاری در کشور ۲۰ درصد بوده و این رقم هیچگاه کاهش محسوسی نداشته است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد در کشور تاکید کرد: وقتی رهبر انقلاب در نامگذاری سال ها به موضوع اقتصاد اهمیت می دهند نشان می دهد ما باید روی موضوع اقتصاد کشور بیشتر کار کنیم. اکنون نیز اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است که باید به خوبی روی این مسئله فعالیت کنیم زیرا تنها با این کار می توانیم تحریم های ظالمانه را بی اثر کنیم و تاکنون هم موفق به پوشالی نشان دادن تحریم های شده ایم.

تحریم باعث پیشرفت کشور شده

باهنر عنوان کرد: هر زمان که شدت تحریم ها علیه کشور ما بیشتری شده، پیشرفت و تحول در کشور آهنگ تندی تری به خود گرفته است. برای نمونه ما از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و حتی در جریان سال های سخت هشت سال دفاع مقدس در زمینه تسلیحات نظامی تحریم بودیم ولی این تحریم ما را به جایی رسانده که اکنون ما در بخش های مختلف از موشک های بالستیک گرفته تا انواع تسلیحاتی مدرن، حرف های زیادی برای گرفتن داریم.

وی افزود: بی تاثیری تحریم ها علیه ایران هم برای کشورهای غربی تبدیل یه یقین شده است و آنان از اینکه ایران در شرایط تحریم به چنین پیشرت هایی به خصوص در زمینه ساخت تسلیحات نظامی دست یافلته است به شدت وحشت کرده اند.

باهنر در خصوص پیش بینی خود از نتیجه مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ نیز گفت: به ثمر رسیدن این مذاکرات در آینده ای نزدیک دور از دهن نیست ولی ما باید حیات سیاسی کشور را به گونه ای تنظیم کنیم که این مذاکرات به نتیجه کامل و جامع نرسد.

وحدت ۸۰ درصدی اصولگرایان

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص پرداخت یارانه به مردم نیز گفت: برای پرداخت یارانه در کشور، ماهانه دو تا سه هزار میلیارد ریال کسری وجود دارد در حالی که مجلس اصرار دارد که برای رفع این کسری، یارانه افراد پولدار قطع شود ولی ظاهرا کسی جرات قطع یارانه افراد پولدار کشور را ندارد.

وی در خصوص لزوم وحدت اصولگرایان نیز گفت: اصولگرایان در مدت اخیر قانع شده اند که خطر رقیب سیاسی خود یعنی اصلاح طلب ها بیشتر شده است به همین دلیل به شدت به دنبال اتحاد هستند. اکنون می توان گفت وحدت بین اصولگرایان به مرز ۸۰ درصد رسیده است.

منبع: مهر