تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۵ | ۰۰:۱۸:۱۸
کد مطلب : 126367

توافق میلیاردی ایران و اتریش

سفیر اتریش در ایران با اشاره به سفر رییس‌کل بانک مرکزی ایران به اتریش و توافق‌های صورت گرفته با همتای خود در اتریش، گفت: به موجب این مذاکرات قرار است، خط تسهیلات یک میلیارد یورویی میان ایران و اتریش ایجاد شود.

 به نقل از اقتصادآنلاین،  همزمان با حضور هیات تجاری ایالت فرالبرگ اتریش در تهران، نشستی مشترک به منظور توسعه همکاری‌های اقتصادی بخش ‌خصوصی دو کشور در اتاق تهران برگزار شد.

در این گردهمایی، فریدریش اشتیفت، سفیر اتریش در ایران گفت: با لغو تحریم‌ها، بانک‌های اتریشی فعالیت خود را در ایران از سر خواهند گرفت. البته یکی از بانک‌های اتریشی به زودی نمایندگی خود را در ایران تاسیس خواهد کرد.وی با اشاره به سفر رییس‌کل بانک مرکزی ایران و توافق‌های صورت گرفته میان طرفین، گفت: به موجب این مذاکرات قرار است، خط تسهیلات یک میلیارد یورویی میان ایران و اتریش ایجاد شود. همچنین در مذاکره با مقامات وزارت خارجه ایران، مقرر شد صاحبان شرکت‌های اتریشی ویزای شش ماهه از ایران دریافت کنند. ما هم در صدد هستیم برای فعالان اقتصادی ایرانی ویزای یک ساله صادر کنیم.

سفیر اتریش در ایران با بیان اینکه این اقدامات، به توسعه روابط اقتصادی دو طرف کمک می‌کند، افزود: اتریش از سال ۱۹۵۸ یک مرکز فرهنگی در ایران تاسیس کرده و ایران نیز بخشی از سفارت خود را در اتریش به مسایل فرهنگی اختصاص داده و ما از هنرمندان ایرانی که از این طریق نسبت به دریافت ویزا اقدام می‌کنند، هزینه‌ای برای صدور ویزا دریافت نمی‌کنیم. او در ادامه گفت: از سال ۲۰۱۴ اتریش خط پروازی مستقیمی به ایران برقرار کرده است.

اشتیفت در ادامه با اشاره به اهمیت ایران در منطقه از علاقمندی اتریش نسبت به پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی سخن گفت و اینکه اتریش از الحاق ایران به این سازمان حمایت می‌کند.