تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۲:۵۱
کد مطلب : 126491
مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

توزیع بیش از ۵ هزار تراکت آموزشی در مرز شلمچه

مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تا به امروز بیش از پنج هزار تراکت آموزشی و بهداشتی بین زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه توزیع شده است.

 

جعفر ربیحاوی در گفتگو با مهر با بیان اینکه خدمات‌رسانی در حوزه سلامت به زائران اربعین حسینی از مدتها پیش در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان آغاز شده است، افزود: تاکنون ۱۱۷ جلسه با مسئولان و نیروهای خدماتی موکب ها و ایستگاه های صلواتی برگزار کرده ایم.

وی اظهار کرد: ۵۱ مرکز پخت و عرضه نان در شلمچه تحت نظارت بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارند که به طور مرتب از آنان سرکشی و مورد بازرسی قرار می گیرند. همچنین تا به امروز بیش از پنج هزار تراکت آموزشی و بهداشتی بین زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه توزیع شده است.

ربیحاوی تصریح کرد: چهار منبع آب و ۷۳ مخزن ذخیره آب شرب موجود در شلمچه توسط کارشناسان ما به طور مرتب بازرسی و نظارت می شوند.

مدیر گروه سلامت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تا امروز ۴۲۲ مرتبه موکب ها و ایستگاه های صلواتی موجود در منطقه شلمچه مورد بازرسی بهداشتی کارشناسان قرار گرفتند.

ربیحاوی با اشاره به انجام ۵۸۹ مرحله کلرسنجی آب در شلمچه افزود: بازدید کارشناسان بهداشت محیط از محل های پخت غذا به طور مرتب و منظمی انجام می شود.

وی از کلرزنی ۷۰ هزار لیتر آب نیز در این منطقه خبر داد و اظهار کرد: کارشناسان بهداشت محیط تاکنون ۲۹۳ مرتبه از تاسیسات رفاهی و سرویسهای بهداشتی موجود در منطقه شلمچه بازدید کرده اند.

ربیحاوی تصریح کرد: در زمان حاضر حدود ۳۰ نیروی بهداشت محیط در قالب تیم اجرایی و چهار نفر نیز در قالب تیم پشتیبان به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی می کنند.