تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۳:۳۰
کد مطلب : 38853
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

توزیع سبد غذایی در میان خانوارهای کم بضاعت

عصر آبادان: معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان ازتوزیع سبد غذایی بین خانوارهای بی‌بضاعت آبادان ، خرمشهر و شادگان خبر داد.

13920516000370_PhotoA

به گزارش عصر آبادان مرتضی جعفری ضمن اعلام این خبر به عصر آبادان ، اظهار کرد: به منظور بهبود تغذیه مادران باردار و شیرده  و به ویژه غنی‌سازی سفره خانوارهای کم بضاعت، این سبد بین ۲۱۰ خانوار منطقه توزیع شد.

وی در همین خصوص اضافه کرد: در راستای اجرای طرح توزیع سبد غذایی رایگان به منظور کاهش تولد کودکان کم‌وزن و نابهنجار، گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان با همکاری بنیاد علوی به عنوان متولی این امر، از طریق بررسی پرونده‌های بهداشتی خانوارها و مراقبت مادران باردار اقدام به شناسایی این خانوارها کرد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به تعداد خانوارهایی که در این طرح قرار دارند، افزود: این سبد به تعداد ۲۱۰ مورد در سطح شهرستان‌های آبادان ، خرمشهر و شادگان اهدا شده و توزیع این سبدها هر دو ماه یکبار انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ۹۹ درصد از کودکان متولد شده از مادرانی که سبد غذایی حمایتی دریافت می‌کردند با وزن بالای ۲هزار و ۵۰۰ گرم متولد شده و اکثر این کودکان از شیر مادر تغذیه می‌شوند.

جعفری در پایان ضمن اعلام اقلام توزیعی میان خانوارها خاطرنشان کرد: این سبدهای غذایی شامل برنج ، روغن، ماکارونی، حبوبات، پنیر، سویا، بادام، عسل و کنسرو تن ماهی هستند.