تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۳:۴۹
کد مطلب : 127292

توصیه های مهم رئیس راهور خوزستان به زائران بازگشته از زیارت اربعین

رئیس راهنمایی ورانندگی خوزستان در آستانه شکل گیری موج بازگشت زائران از دو مرز رسمی وبین المللی چذابه و شلمچه به زائران اربعین حسینی توصیه کرد در بازگشت با وسایط نقلیه شخصی عجله نکنند و پس از استراحت کامل و رفع خستگی حرکت خود را به شهرهایشان شروع کنند.

سرهنگ قاسم قدرتی روز چهارشنبه در پایانه مرزی چذابه افزود: زائران اربعین حسینی در جاده عبوری به هیچ عنوان در جاده متوقف نکنند چرا که احتمال تصادف از پشت و ایجاد ترافیک سنگین در جاده ها وجود دارد.

وی با تاکید بر همکاری زائران با ماموران پلیس به زائران توصیه کرد به علت ناآشنایی با جاده های منتهی به مرزهای چذابه و شلمچه ، از رانندگی در شب خودداری کنند و در موقع بارندگی با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

رئیس راهور خوزستان در ادامه گفت: به علت عرض کم جاده ها و پیچ های طول مسیر ، زائران عزیز از سبقت و سرعت غیرمجاز به منظور جلوگیری از بروز حوادث ناگوار جاده ای خودداری کنند.

سرهنگ قدرتی ضمن توصیه زائران بازگشته از زیارت اربعین به صبوری در رانندگی و عدم ریسک ، از آنان خواست در شب ها در شهرهای نزدیک مرز همچون آبادان ، خرمشهر ، سوسنگرد ، بستان و حمیدیه و اهواز بیتوته کنند و سپس در روز به مسیر خود ادامه دهند.

وی گفت: همه ماموران رانندگی و رانندگی در مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه بسیج و به حالت آماده باش درآمده تا تردد زائران اربعین خللی ایجاد نشده و جاده ها از مسیری روان برخوردار باشند.

حدود ۱۸هزار نیروی پلیس در استان خوزستان برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی بسیج شده اند.

از سه شنبه شب روند بازگشت زائران اربعین حسینی به وطن از گذرگاه چذابه شتاب گرفته است.

گذرگاه مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز یکی از سه کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی است.

مرجع / ایرنا