تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۲:۴۶
کد مطلب : 39916

توفان گرد و خاک در شمال خوزستان/ یک کشته در اندیمشک و پنج مصدوم در دزفول

توفان گرد و خاک که با سرعت بیش از ۷۰ کیلومتر، سه شنبه شب منطقه شمال استان خوزستان را در نوردید موجب قطع برق بسیاری از مناطق شهرهای دزفول، اندیمشک و شوش برای ساعاتی شد.

 

به گزارش عصر آبادان ، وزش توفان همراه با رعد و برق شدید که از حوالی ساعت ۱۹ سه شنبه شب در بخش الوار گرمسیری اندیمشک آغاز شد موجب قطع برق و اختلال مخابراتی در این منطقه برای ساعاتی شد.

 

فرماندار ویژه دزفول گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک به تأسیسات برق این شهرستان خسارت وارد کرده و شبکه برق این شهرستان برای حدود دو ساعت قطع شد که با تلاش مأموران، برق بسیاری از مناطق این شهرستان وارد مدار شده است.

 

حبیب الله آصفی از مصدوم شدن چند شهروند به دلیل شکستن شاخه درختان و تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر خبر داد و افزود: این مصدومان به بیمارستان منتقل شده و وضعیت جسمی آنها وخیم نیست.

 

محمد افضل زاده، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دزفول نیز در این رابطه اظهار کرد: در پی وقوع تندباد و توفان در دزفول که خساراتی نیز در پی داشت کلیه پایگاه های اورژانس ۱۱۵ به حالت آماده باشد درآمده و به کمک مصدومان شتافتند.

 

وی افزود: در این توفان پنج نفر مصدوم شدند که سه نفر از آنها به صورت سرپایی مداوا شده و دو مصدوم دیگر نیز در بیمارستان این شهر تحت مداوا قرار گرفته ضمن اینکه یکی از مصدومان به بخش آی سی یو منتقل شده است.

 

امیر حمزه بزرگی، معاون فرماندار اندیمشک نیز با اعلام کشته شدن یک نفر بر اثر توفان در این شهرستان گفت: ریزش دیوار ناشی از وزش باد شدید در منطقه اطراف کوی لور این شهر موجب مرگ یک گله دار اندیمشکی به نام “احمد لرستانی” شد.

 

وی افزود: وقوع توفان که دو ساعت به طول انجامید موجب قطع برق مناطقی از این شهر و نیز شکستن درختان شد.

 

گفتنی است این دومین حادثه توفان گرد و خاک در هفته جاری در شمال استان خوزستان می باشد.
موج چهارم