تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۷:۱۶
کد مطلب : 60183

توقف هواپیما در لندن برای برگرداندن دختر داعشی

ماموران امنیتی فرودگاه شهر لندن یک دختر ۱۵ ساله را هنگام عزیمت به ترکیه برای رفتن به سوریه به منظور ملحق شدن به گروههای تروریستی در این کشور بازداشت کردند.

 

 نیروهای مبارزه با تروریسم انگلیس  یک هواپیما را در باند فرودگاه هیثرو شهر لندن برای پایین آوردن یک دختر ۱۵ ساله متوقف کردند. این دختر قصد داشت تا به ترکیه رفته و از آنها به گروههای مسلح در سوریه ملحق شود.

 

روزنامه “لندن اونیک استاندارد” با اعلام این خبر افزود: هواپیما عازم استانبول ترکیه بود و نیروهای مبارزه با تروریسم هواپیما را هنگام آماده شدن برای پرواز در باند فرودگاه بازگرداندند.
این دختر به نام تاور هملتز در شرق لبنان به طور مخفیانه برای خرید بلیط هواپیما پول پس انداز کرده بود.
به نوشته روزنامه یاد شده، این حادثه ماه جاری میلادی روی داد و دختر به نزد خانواده اش بازگردانده شد.
سخنگوی “اسکاتلند یارد” گفت: روز ششم دسامبر، پلیس گزارشی دریافت کرد که نشان می داد یک دختر ۱۵ ساله به نام تاور هملتز از خانه ناپدید شده است.
به نوشته این روزنامه، این حادثه برنگرانی ها درباره شمار دختران جوانی که عازم سوریه وعراق می شوند، افزوده است. شمار انگلیسی هایی که برای پیوستن به گروههای تروریستی عازم عراق و سوریه شده اند حدود ۵۰۰ نفر برآورد می شود که اکثر آنها به گروه تروریستی داعش ملحق شده اند. انگلیس از بازگشت این افراد بعد از آموزش در صحنه نبرد و اجرای حملات در خاک خود نگران است.