تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۴:۰۶
کد مطلب : 31682

تکرار سناریوی عقرب گزیدگی و کمبود امکانات پزشکی در اندیکا

آرزو حاتمی،دختر ۱۸ ساله اهل شهر آبژدان میباشد که نیمه های شب بعلت نیش عقرب از برادر خود میخواهد که او را به درمانگاه شهر برساند. برادر او نیز به سرعت او را به درمانگاه جعفرآباد میرساند

به گزارش رهیاب به نقل از اندیکا نیوز،آرزو حاتمی،دختر ۱۸ ساله اهل شهر آبژدان میباشد که نیمه های شب بعلت نیش عقرب از برادر خود میخواهد که او را به درمانگاه شهر برساند.

برادر او نیز به سرعت او را به درمانگاه جعفرآباد میرساند اما با درب بسته درمانگاه روبرو میشوند و پس از سر و صدای فراوان،حراست درمانگاه به سراغ آنها می آید و برادر،موضوع عقرب زدگی خواهرش را با حراست درمانگاه مطرح میکنند.

اما حراست درمانگاه در یک واکنش قابل تامل در جواب ناله های متاثر از درد دختر جوان و التماس های برادر ،میگوید که تا قبل از ساعت هشت صبح دکتر بیماری را نمی پذیرد و بهتر است محل را ترک کنید.

ناله های دختر و فریادهای برادر هیچکدام بر حراست درمانگاه اثرگذار نیست و آنها مجبور میشوند به خانه برگردند.

با روشن شدن هوا، آرزوی ۱۸ ساله را خانواده به شهرستان مسجدسلیمان میبرند و آنجا نیز بعلت وضعیت بد و فاسد شدن خون،دستور انتقال او را به بیمارستان رازی اهواز میدهند و طبق خبرهای واصله تاکنون سه بار خون این دختر جوان را عوض کردند و در کما بسر میبرد.

از آنجایی که این اتفاق طی سالهای گذشته به دفعات نیز اتفاق افتاده است،سوالاتی به ذهن ها متبادر میشود که امیدواریم مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی استان برای آنها جوابهای قانع کننده ای داشته باشند.

۱_سال ۹۱ پسر نوجوانی در منطقه شوکل،سال ۹۲ دختر بچه سه ساله ای در منطقه کوشک و امسال برای سومین سال پیاپی در منطقه شهرک یاسر،مردم شاهد تکرار سناریوی عقرب زدگی،سهل انگاری مسولین شبکه بهداشت و درمان و فوت بیمار هستند،تاکنون چه برخوردی با خاطیان صورت گرفته است؟

۲_با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان اندیکا و عقرب خیز بودن منطقه،تاکنون چه امکاناتی اعم از تکمیل کادر پزشکی و داروهای مورد نیاز به شهرستان اندیکا اختصاص یافته است؟

۳_آیا پس از گذشت ۱۰ سال،هنوز موعد تکمیل و افتتاح درمان بستر قلعه خواجه فراهم نیامده است؟

۴_تا چه زمانی باید روند مهاجرت از شهرستان اندیکا به دلیل کمبود امکانات بهداشتی و درمانی ادامه یابد؟

و سوال آخر این است که آیا اگر این اتفاق ها در شهرستان دیگری رخ می داد،واقعا به این سادگی از کنار آن میگذشتید؟؟؟؟؟