تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۴:۳۰
کد مطلب : 35033

جان مردم آبادان از سرنوشت یک دریاچه ارزشش کمتر نیست / آقای وزیر ؛ وضعیت شوری آب ما را شرمنده مردم کرده است/یک درصد از درآمد پالایشگاهی که دودش به حلق مردم می رود را به ساختن آبادان اختصاص دهید

عصر آبادان: امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته نسبت به شوری آب آبادان و بی توجهی دولت ها به این شهر به شدت انتقاد کرد.

abadan-img2-2

امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز شهرداری ها اظهار داشت : در چند سال اخیر ، شهرداری آبادان تلاش و کوشش زیادی برای سامان دادن به امور شهری صورت داده گرچه توقعات بیش از این است و باید خدماتی که به مردم داده می شود در شان مردم این شهر بین المللی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی گفت: همیاری و همراهی شورای شهر و شهرداری تاکنون ستودنی است و امیدواریم به همین شکل ادامه پیدا کند و شورای شهر با نظارت و مدیریتی که به عهده دارد و شهرداری با جدیتی که اجرای پروژه ها به خرج می دهد ، دغدغه های مردم را برطرف کنند.

وی همچنین به مناسبت دیگر هفته آینده یعنی روز قلم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: قلم ابزاری مقدس برای اهدافی مقدس است.این ابزار مقدس باید در دستان کسانی قرار گیرد که تقوا داشته باشند تا هر مطلبی خلاف انصاف و بر پایه دروغ را ننویسند .

خطیب جمعه آبادان تصریح کرد:قلم باید در دست کسی باشد که تراوشات ذهنی خود را بر اساس توهمات،نشر ندهد .کسی که پرده دری نکندو عفاف وانصاف و صداقت را در مطالبش لحاظ کند.

ابراهیمی افزود: در نظام جمهوری اسلامی آنهایی که قلم به دست می گیرند باید در چارچوب ساختار این نظام بنویسند.همان چیزی که در همه جای دنیا معمول است و هر کدام از نویسنده ها موظف اند ضمن انتقادات صریح و صحیحی که دارند ، قوانین کشور خود را درحوزه نگارش حفظ کنند و شالوده فکری نظام شان را به هم نریزند.البته باید در نظام ما میزان تعهد و پایبندی به قانون بیشتر باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه خطاب به کسانی که در حوزه اطلاع رسانی و اخبار فعالیت می کنند گفت: نباید مطلبی را در مورد کسی بنویسید که اذهان مردم را نسبت به وی ،بدبین کنید.معلوم نیست وقتی تکذیبیه ای داده شد همه آن را بخوانند.لذا باید در مسیر خدمت به مردم و گره گشایی در زندگی معنوی و مادی آنها کار کرد.

امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اسفناک آب آبادان خاطر نشان کرد: تابستان است و مردم باید مصرف آب و برق را مدیریت کنند.البته آنقدر وضعیت آب این شهر بد است که شرمنده می شویم وقتی میخواهیم بگوییم درست مصرف کنید.توقع ما از مسئولان استانی وکشوری این است که نگذارندبحران شوری آب مردم آبادان را آزار دهد.

وی افزود: البته فقط همین نیست.به دلیل شوری آب ،کشاورزی منطقه به مخاطره جدی افتاده است.برنامه جدی ترتیب دهند و امروز و فردا نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی تصریح کرد: از شخص وزیر محترم میخواهیم وارد شوند و این قضیه را مدیریت کند. چرا که زیبنده نیست شهر آبادان بعد از ۳۵ سال با بحران شوری و فشار آب مواجه باشد.

وی با انتقاد از بی توجهی دولت ها به مردم آبادان گفت: چرا در فلان نقطه کشور وقتی دریاچه ای با چالش مواجه می شود در آنجا هیئت دولت تشکیل می دهند تا آن بحران را حل کنند . باید بدانند که جان مردم آبادان کمتر از دریاچه نیست.همه دولت ها در این موضوع و مدیریت زیرساختی شهر آبادان کم کاری کردند و این دولت در ابتدای کار باید خواست مردم این منطقه را مدنظر قرار دهد و وضعیت آب و فاضلاب آن را ساماندهی کنند زیرا آبادان حق حیات به گردن سایر شهرهای کشور دارد.

ابراهیمی یادآور شد: البته این حرف ها دیگر شعاری شده است اما واقعاً می شود تنها یک درصد از درآمد همین پالایشگاهی که دودش به حلق مردم این شهر می رود ، برای ساختن و آبادکردن این شهر اختصاص یابد تا برای همیشه این مشکلات حل شود.

 1. ناشناس می‌گه:

  سلام.احسنت برامام جمعه محبوب وانقلابی شهرما…..افتخار میکنیم….انشالله که بقیه مشکلات شهررپهم موتذمر بفرمایید…
  ابادان گمشده اش راپیداکرد
  درود بر حاج اقا ابراهیمی

 2. ستارخان می‌گه:

  حرف حساب نداره جواب … اما وقتی خودشونو به اون راه میزنند … وقتی نمیخوان پیشرفت منطقه رو ببینند … وقتی بدبختی مردم منطقه رو میخوان … چی میشه گفت !؟
  من که نا امید شدم از شعار شنیدن… “باور” با “عمل” به دست میاد …