تاریخ انتشار خبر: ۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۵:۵۲
کد مطلب : 51562
گلایه دکتر مرندی از سازمان محیط زیست؛

جان مردم ایران بازیچه سیاسی‌بازی “معصومه ابتکار”

«سیاسی‌کاری در سازمان تخصصی محیط زیست» جزو بدیهی‌ترین تبعاتی بود که انتصاب معصومه ابتکار به عنوان رئیس این سازمان به دنبال داشت؛ هشداری که به دلیل سابقه نامناسب سیاسی وی به شخص رئیس‌جمهور نیز داده شد اما توجهی به آن نشد تا اکنون شاهد بالا گرفتن اعتراضات به تغییر کاربری این سازمان حرفه‌ای به یک حزب سیاسی باشیم.

 «سیاسی‌کاری در سازمان تخصصی محیط زیست» جزو بدیهی‌ترین تبعاتی بود که انتصاب معصومه ابتکار به عنوان رئیس این سازمان به دنبال داشت؛ هشداری که به دلیل سابقه نامناسب سیاسی وی به شخص رئیس‌جمهور نیز داده شد اما توجهی به آن نشد تا اکنون شاهد بالا گرفتن اعتراضات به تغییر کاربری این سازمان حرفه‌ای به یک حزب سیاسی باشیم.

رجانیوز نوشت، همین چند روز پیش بود که دکتر شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس به دنبال مشخص شدن پاک بودن بنزین تولید داخل، در انتقادی از سازمان محیط زیست گفت: «این سازمان به جای اینکه به کارهای اصلی خود بپردازد، وارد کارهای حاشیه‌ای می‌شود، سلامت مردم را به بازی می‌گیرد و موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود.»

حالا نوبت دکتر علیرضا مرندی، عضو ارشد این کمیسیون است تا از سیاسی‌کاری سازمان تحت مسئولیت خانم ابتکار گلایه کند؛ گلایه‌ای که از رفتار خانم رئیس و بی‌توجهی او نسبت به سلامت مردم و تقلایش در حوزه‌های سیاسی ناشی شده است.

دکتر مرندی در مصاحبه با یک روزنامه، درباره شایعه بیماری‌زا بودن پارازیت‌ها گفته است: «کمیسیون بهداشت چندین جلسه با حضور نمایندگان و کارشناسان وزارت بهداشت، بهداشت محیط با تخصص اشعه، مخابرات و صدا و سیما برگزار کرد و همه به اتفاق به این نتیجه رسیدند که این پارازیت‌ها سرطانزا نیست ولی متاسفانه «تبلیغات سیاسی» با مباحث فنی ترکیب و سخنانی با هدفی خاص ایراد می‌شود. گاهی فردی می‌خواهد با دولتی مبارزه کند و سیاسی‌کاری کند و این مباحث را تکرار می‌کند ولی تأکید می‌کنم آنچه در کمیسیون بهداشت با مشارکت همه ارگان‌ها به دست آمد، آن بود که «پارازیت‌ها سرطانزا نیست.»

وی با تاکید بر رویکرد سیاسی سازمان محیط زیستف اضافه کرد: «گاهی فردی خرده‌حسابی با کسی دارد و این موضوعات را مطرح می‌کند که این حرف و هدف دیگری است ضمن اینکه این فرد باید ادعای خود را ثابت کند در غیر این صورت تشویش اذهان عمومی بسیار ناپسند است؛ چرا که مردم به حد کافی استرس‌های گوناگون دارند که دیگر نباید ذهن‌شان را خراب کرد. نمی‌دانم اینکه فردی از طرف خود بگوید سرطان در حال افزایش است یا فلان چیز سرطانزاست چه مشکلی را ‌حل می‌کند؟! اگر افراد توانمندی هستیم و مشکلی را پیدا می‌کنیم، باید ضمن اثبات مشکل راه‌حل را پیدا کنیم اما تا آنجا که من در جلسات حضور داشتم، فردی نتوانست ثابت کند این اشعه‌ها سرطانزاست. سال گذشته آخرین بررسی عوارض پارازیت انجام شد؛ در حالی‌که پیش از این نیز چندین بار عوارض پارازیت بررسی شد و ادعاهای مبنی بر سرطانزا بودن آن، هرگز اثبات نشد.»
البته این تمام گلایه‌های آقای مرندی نیست؛ بلکه مساله جنجالی واردات بنزین آلوده از خارج کشور و توقف تولید بنزین تولید پتروشیمی هم با اعتراض وی روبرو شد.

دکتر مرندی درباره کیفیت بنزین تولید داخل تاکید کرد: «جلسه‌ای طولانی در کمیسیون تلفیق مجلس با حضور کارشناسان همه ارگان‌ها برگزار شد و در آن جلسه به هیچ‌وجه ثابت نشد که بنزین‌های پتروشیمی سرطانزا است. نمایندگان وزارت بهداشت و سازمان محیط‌زیست نیز در جلسه مذکور حضور داشتند ولی به هیچ شکل ممکن ثابت نشد بنزین‌های تولیدشده در صنایع پتروشیمی سرطانزاست اما برخی دوباره شائبه سرطانزا بودن این بنزین‌ها را مطرح کردند؛ در صورتی که اگر مدرکی در این راستا وجود داشت، چرا در جلسه مذکور مطرح نکردند و اگر مدرکی برای این ادعای خود ندارند، کار بسیار ناپسندی است که سلامت افراد را بازیچه امیال سیاسی خود می‌کنند. ما در مجلس تحقیقات میدانی و آزمایشگاهی انجام نداده‌ایم؛ بلکه کارشناسان متعدد مانند کارشناسان وزارت بهداشت این موضوع را بررسی کردند و اعلام کردند هیچ سندی درباره سرطانزابودن بنزین‌های پتروشیمی وجود ندارد ولی مجددا پس از چند ماه این موضوع مطرح می‌شود و باید دید چه هدفی پشت پرده وجود دارد؛ چرا که در همان جلسه کمیسیون تلفیق می‌شد به نتیجه بررسی اعتراض کرد و روش جدیدی برای بررسی موضوع پیشنهاد داد

دیدار اخیر معصومه ابتکار با شیخ حامی فتنه هم دلیل دیگری بر سیاسی‌کاری او و نزدیکی فکری‌اش با جریان فتنه است که در ماه‌های اخیر به اوج خود رسیده است.

البته همه این اتفاقات قابل پیش‌بینی بود؛ چرا که معصومه ابتکار دارای پیشینه سیاسی مشخصی است که نشان می‌دهد او تا چه اندازه با سران طیف افراطی اصلاحات و همچنین بدنه فتنه ارتباط دارد و سازمان متبوع خود را به مکانی برای پیشبرد اهداف این جریانات تبدیل کرده است.

در همین مدت حدود یک سال و نیم فعالیت جدید او در این سازمان، به جای ارائه گزارش‌هایی درباره خطراتی که سلامت مردم را تهدید می‌کند و تلاش برای وضع قوانینی در راستای حمایت از جان مردم ایران، سازمان حفاظت از محیط زیست به یک پاتوق سیاسی برای ایجاد یک جنگ روانی تبدیل شده است؛ پاتوقی که از شایعه آلوده بودن بنزین تولید داخل تا دروغ بزرگ سرطان‌زا بودن امواج پارازیت، همگی در آن ساخته می‌شود.

با توجه به موارد فوق، به نظر می‌رسد علاوه بر نیاز این سازمان به یک «طرح تحقیق و تفحص» از سوی مجلس شورای اسلامی، لازم است تا اهالی بهارستان تذکرات جدی را در این زمینه به رئیس‌جمهور بدهند؛ چرا که به دلیل سمت خانم ابتکار به عنوان معاون دکتر روحانی، امکان استیضاح وی وجود ندارد اما نمایندگان مجلس این وظیفه را دارند که نسبت به فعالیت سیاسی وی در سازمان محیط زیست، واکنش جدی نشان بدهند.

 

 

 

انتهای پیام