تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۷:۵۰
کد مطلب : 113864
توهین به رهبری

جرم محکومی که برادر روحانی به دیدارش رفت چه بود؟

یکی از جرم های مصطفی تاج زاده که برادر روحانی اخیرا به دیدار او رفته “توهین به رهبری” است. تاج‌زاده علناً ولایت مطلقه فقیه را سلطنت مطلقه نامیده بود.

یکی از جرم های مصطفی تاج زاده که برادر روحانی اخیرا به دیدار او رفته “توهین به رهبری” است.

روزنامه جوان در گزارشی نوشت: این روزها که تاج‌زاده، به عنوان یک مجرم امنیتی- سیاسی از زندان آزاد شده و به عنوان فردی که تنها یکی از جرم‌های او توهین به ولی فقیه است، مورد استقبال رسانه‌های اصلاح‌طلب و برخی مقامات این جریان و نیز متأسفانه برادر رئیس‌جمهور قرار گرفته، بررسی این رفتار موضوعیت یافته تا صحت ادعای اصلاح‌طلبان در زمینه حق مردم برای دانستن یا برخورد با متخلفان باری دیگر روشن شود.

این روزناه در بخش دیگری از گزارش خود نوشت: توهین به رهبری از جمله جرم‌هایی بوده که برخی اصلاح‌طلبان به دلیل آن به زندان رفته‌اند. با این همه حتی وقتی تاج‌زاده علناً ولایت مطلقه فقیه را سلطنت مطلقه نامید، چیزی از حمایت اصلاح‌طلبان از او کم نشد. در عین حال اصلاح‌طلبان خود را پایبند به نظام و ملتزم به ولایت فقیه می‌دانند. فتنه ۸۸ که از بطن اصلاح‌طلبان سربرآورد و به فرموده رهبری نظام را تا لبه پرتگاه برد، هیچ‌گاه مورد برائت و محکومیت اصلاح‌طلبان قرار نگرفت. هیچ اصلاح‌طلبی آتش زدن اموال عمومی، حمله به نمازگزاران ظهر عاشورا، حمله به انبار مهمات بسیج، آتش زدن پرچم‌های عزای امام حسین(ع) و… را هیچ‌گاه محکوم و مورد انتقاد قرار نداد. معتدل‌ترین اصلاح‌طلبان هیچ گاه فکر نکرد صادقانه مقابل برخی حامیان موسوی که سال ۸۸ در خیابان‌ها به آشوب مشغول بودند، بایستد و بگوید که تقلب دروغ بود. گرچه خود می‌دانستند و در محافل خصوصی هم آن را بیان می‌کردند. واقعاً اصلاح‌طلبان اپوزیسیون هستند یا داخل در حاکمیت؟! تناقضی که چند دهه است اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند به آن پاسخ بگویند.

به گزارش صراط، چند روز پیش حسین فریدون, برادر رییس جمهور به دیدار مصطفی تاج زاده زندانی سیاسی تازه آزادشده و از محکومان فتنه ۸۸ رفت. محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در اظهارنظری عجیب درباره این دیدار گفته است که نمی‌داند “این دیدار از جانب رئیس‌جمهور بوده یا خیر.”