تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۷:۳۲
کد مطلب : 78606

جزئیاتی‌تازه ازسوزاندن یک زن‌افغان+تصاویر

یک مقام افغان درباره کشتن و سوزاندن یک دختر در کابل گفته است که وی فکر کرده بود می‌تواند تابعیت آمریکا و اروپا را بدست می‌آورد اما قبل از رسیدن به هدف جان خود را از دست داد.

مقام‌های امنیتی افغانستان اعلام کردند که تا کنون ۶ نفر به اتهام دست داشتن در قتل و سوزاندن یک زن افغان در شهر کابل بازداشت شده‌اند.روز گذشته در نزدیکی مسجد شاه دوشمشیره در مرکز کابل، مردان خشمگین یک دختر افغان به اسم «فرخنده» را کشتند و بعد جسدش را سوزاندند. این افراد زن را متهم کردند که قرآن را سوزانده است.

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: وزیر امور کشور دستور داده تا در مورد حادثه دیروز بررسی‌های همه جانبه صورت گرفته و عاملان آن‌ بازداشت شوند.

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی نیز گفته است که این حادثه دیشب در جلسه شورای امنیت بحث شده، و قرار است پیگیری شود. دفتر ریاست جمهوری تا هنوز در مورد این حادثه واکنشی نشان نداده است.

روایت‌های متفاوتی از ماجرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، ولی تا هنوز جزئیات دقیق حادثه روشن نیست.

فردی به اسم، «شرف بغلانی» در صفحه فیسبوکش نوشت که او در قتل و سوزاندن فرخنده دست داشته است.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت که شرف بغلانی، صبح روز جمعه بازداشت شده است.

«حشمت استانکزی» که در روزهای گذشته به عنوان سخنگوی پلیس کابل با رسانه‌ها صحبت می‌کرد در واکنش به قتل و سوزانده شدن فرخنده در فیسبوکش نوشت: این هم (فرخنده) فکر کرده بود مانند چند تن مرتد دیگر با این نوع عمل و توهین، تابعیت آمریکا و اروپا را بدست می‌آورد اما قبل از رسیدن به هدف جان خود را از دست داد. به دوستدارانش تسلیت می‌گویم.

صدیقی سخنگوی وزارت کشور افغانستان در ارتباط به واکنش استانکزی گفت: پلیس کابل سخنگو ندارد و آقای استانکزی کارمند روابط عامه وزارت کشور هست. آنچه که به وزارت داخله مهم است، بررسی همه‌جانبه این قضیه است.

در ویدیوهایی که از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است شماری از افراد پلیس در محل واقعه دیده می‌شوند که یا بسیار ضعیف عمل‌کرده‌اند، یا ناظر ماجرا هستند بی‌آنکه در آن دخالتی بکنند.
صدیقی می‌گوید: همه جوانب حادثه دیروز تحت بررسی است، از جمله عملکرد پلیس.

وی همچنین گفت: ویدیوهایی که از این حادثه وجود دارد در شناسایی عاملان این حادثه وچگونگی عملکرد پلیس به ما کمک می‌کند.

«شریف بغلانی» در قتل و سوزاندن فرخنده دست داشته است

«شریف بغلانی» در قتل و سوزاندن فرخنده دست داشته است
شریف بغلانی صبح روز جمعه دستگیر شده است

شریف بغلانی صبح روز جمعه دستگیر شده است
مسجد شاه دوشمشیره در مرکز کابل

مسجد شاه دوشمشیره در مرکز کابل
«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان می‌گوید وزارت کشور دنبال عاملان قتل فرخنده هست

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان می‌گوید وزارت کشور دنبال عاملان قتل فرخنده هست
منبع: ابنا