تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۵:۳۶
کد مطلب : 45890

جشن تولد روزنامه دولتی ایران برای هتاک به دین اسلام

روزنامه دولتی ایران در شماره امروز خود به بهانه سالروز تولد استاد مطلبی را با عنوان “سالروز تولد استاد آواز” به چاپ رسانده است و به معرفی وی پرداخته است.

روزنامه دولتی ایران در شماره امروز خود به بهانه سالروز تولد استاد مطلبی را با عنوان “سالروز تولد استاد آواز” به چاپ رسانده است و به معرفی وی پرداخته است.
حمایت روزنامه ایران از شجریان در حالی است که وی در دوران فتنه ۸۸ حتی به دین اسلام نیز توهین کرده است تا جایی که می‌گوید: « این‌ها هرگز با هنر کنار نمی‌آیند، هرگز و هرگز!!! همچنان که در طول ۱۴۰۰ سال با هنر کنار نیامدن، باز هم نخواهند آمد.»
شجریان یکی از هنرمندانی بود که در ماجرای فتنه ۸۸ در آتش فتنه می‌دمید و اظهارات ضد ایرانی او با استقبال شبکه های معاند روبرو می‌شد. او با خروج از ایران وقیحانه‌ترین توهین‌ها را به جمهوری اسلامی روا داشت و همواره تأکید کرده است:«من از اولش هم انقلابی نبودم ولی دور و بر من همه‌اش افرادی بودند که گرایش سیاسی و چپی داشتند و مجبور بودم توی آن بچه‌ها باشم، چون اطراف من همه سیاسی حرف می‌زدند.»
شجریان همچنین در اعتراض به پخش تصویر مبارک امام خمینی (ره) بر روی تصنیف «ایران ای سرای امید» به بی‎بی‎سی فارس می‌گوید: «آن آهنگ یک حالت رستاخیزی را در جامعه نشان می‌دهد اما دیدم که اینها روی این آهنگ تصویر آقای خمینی را نشان می‌دهند که دارد از پله‌های هواپیما پایین می‌آید، خوب، من این آهنگ را برای ایشان نخواندم که! و دیدم که صدا و سیمای جمهوری اسلامی دارد از آهنگ‌های من سوءاستفاده این‏جوری می‌کنند».
به نظر می‌رسد هر سال پس از فتنه ۸۸ و همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، جریانات حامی فتنه به فکر کاسبی کردن با «ربنا»ی شجریان می افتند و سعی دارند «ربنا» را وسیله سیاسی کاری و زنده کردن جریان فتنه قرار دهند.