تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۹:۰۸
کد مطلب : 49558
سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان:

جشن عاطفه‌ها جشنی ملی و خاص در کشورمان است

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان گفت: جشن عاطفه‌ها جشنی ملی و خاص در کشورمان است که دانش‌آموزان در آن، شیوه کمک به همنوع، انفاق، گذشت و عمل به دستورات اسلام را فرا می‌گیرند.

خبرگزاری فارس: جشن عاطفه‌ها جشنی ملی و خاص در کشورمان است

به گزارش  عصر آبادان، صبح امروز همزمان با سراسر کشور زنگ عاطفه‌ها در مدارس آبادان به طور نمادین نواخته شد.

در آیین جشنی که به همین مناسبت و با حضور جمعی از مسئولان محلی و دانش‌آموزان و اولیای آنان برگزار شد، دانش‌آموزان به اجرای برنامه‌های متنوع و شادی پرداختند که با استقبال همگان روبه‌رو شد.

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان در این مراسم اظهار کرد: جشن عاطفه‌ها جشنی ملی و خاص در کشورمان است که دانش‌آموزان در آن، شیوه کمک به همنوع، انفاق، گذشت و عمل به دستورات اسلام را فرا می‌گیرند.

سیدجواد علوانیان با اشاره بر تاکید اسلام برای کمک به دیگران افزود: جامعه اسلامی جامعه‌ای‌ است که عاطفه‌ها در آن جاری و ساری‌ است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان از همین امروز برای شرکت در آیین سال آینده خود را آماده کنند، بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر آیین عاطفه‌ها در سطح شهر و مدارس تاکید کرد و گفت: همگان باید در شناسایی افراد نیازمند و کمک به رفع نیازهای آنان به طور محترمانه بکوشیم.

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان با بیان اینکه مدیران مدارس بهتر از هر کس دیگری از وضعیت دانش آموزان خود اطلاع دارند یادآور شد: مدیران تلاش کنند تا کمک‌های جمع‌آوری شده به دست نیازمندان اصلی برسد.

علوانیان گفت: معلمان و آموزگاران ارزش این جشن بزرگ معنوی را برای دانش‌آموزان توضیح دهند، ضمن آنکه اولیای دانش‌آموزان نیز با مهم شمردن موضوع کمک به همنوع در راستای راهنمایی فرزندانشان برای کمک به دیگران بکوشند.

وی افزود: بروز عاطفه‌ها، اینکه ما احساس خوشی، رافت و محبت نسبت به دیگران داشته باشیم مایه خرسندی همگان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، اجرای سرود و شعر و مولودی‌خوانی از برنامه‌های جنبی آیین جشن عاطفه‌ها بود.

منبع: فارس