تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۹:۴۸:۴۷
کد مطلب : 37172
به بهانه جشن های عید فطر در آبادان؛

جشن های مردمی بهتر از کنسرت های خاص پسند/حالا همه می دانند هزینه یک جشن خوب ۷۰۰ میلیون نمی شود!

عصر آبادان: در دو شب گذشته جشن های مردمی در سطح شهر آبادان برگزار شد که برای اهل دقت ، پندآمور بود.

hazineha

به گزارش عصر آبادان ، چندی پیش گفته می شد یکی از سازمان های شهرستان برای برپایی جشنی در آبادان و خرمشهر مبلغی بالای ۷۰۰ میلیون تومان هزینه کرد. طی این چند وقت با هر مدل ونمونه ای از هنرمندان با قیمت های مختلف و … بررسی کردیم آخرش نتوانستیم به مبلغی بالای ۲۰۰ میلیون برسیم و برای مان سخت بود که باور کنیم یک جشن چند صد میلیون بیشتر از این خرج داشته باشد.

در دوشب گذشته اما نتایج خوبی به دست آمد. شهرداری آبادان و معاونت فرهنگی و روابط عمومی ، با مدیریت یک جوان بومی کاربلد به نام بحرینی، دو شب متوالی وبه مناسب عید فطر، جشن هایی رایگان و البته پربار برای مردم اجرا کرد.

استقبال از این برنامه ها بخصوص در سینما نفت به اندازه ای بود که در دو طبقه این مکان ، به زحمت جایی برای نشستن پیدا می شد.

هنرمندان مطرح کشوری و گروه های مختلف هنری از نقاط مختلف ایران عزیزمان به روی سن آمدند و به اجرای برنامه پرداختند. برنامه ای که مردم تا پایان آن همه ماندند و در آخر به احترام این مراسم فوق العاده مفرح ، سرپا ایستادند و سرود دوست داشتنی ای ایران را با هم خواندند و عوامل و بانیان برنامه  را به شدت تشویق کردند و با خاطره ای خوب ، سالن سینما نفت آبادان را ترک کردند.

فارغ از چند ایراد محتوایی که در اجرای هر برنامه ای طبیعی به نظر می رسد ، به گواه حاضرین، این برنامه از بهترین  جُنگ های چند وقت اخیر آبادان بود.

نکته اما اینجاست که این برنامه کنسرت نبود.۷۰۰ میلیون تومان هم خرج نداشت و رفتار غیراخلاقی از سوی هیچ کس سر نزد. مردم بافرهنگ در کنار خانواده های خود به تماشای مراسم نشستند و لحظات خاطره انگیزی را تجربه کردند.همین.

این را به آنهایی می گوییم که سنگ کنسرت ها را به سینه می زنند و برای اهداف پشت پرده این برنامه ها ، خود را به زمین و آسمان می کوبند.به آنهایی که به بهانه شاد کردن مردم می خواهند پول های چند صد میلیونی به جیب بزنند. به کسانی که خاص اند. به آدم هایی که می خواهند عفت و حیا از دختران و خانواده های آبادانی دور شود.به آنها می گوییم : جشن ، جُنگ، شاد کردن مردم ، ساعات خوش و مفرح برای خانواده ها ایجاد کردن ، این است. این کار فقط آدم و اهلش را می خواهد. دستان پاکی می خواهد که در اندیشه غارت و در صدد انحراف جامعه نباشد.

به آنها می گوییم ، لطفاً برای مردم ما دل نسوزانید. اگر می توانید جشن کم خرج و باکیفیت و سالم اجرا کنید . در غیراینصورت بگذارید و بروید. این بزرگترین و ماندگارترین کاری است که از شما انتظار می رود…

 1. تیام گفت:

  سلام.تااونجایی که بنده میدونم واطلاع دارم مبلغ برگزاری این۲جشن حدود۲۰ تا۲۲میلیون شدکه البته جشنهای قبلی هم درهمین رنج قیمتی بودن

 2. بــِچه آبـــُـدان گفت:

  شنیده شده برای نظارت براین جشن کمیته۵ نفره تشکیل نشده است و این یعنی یک بام و دو هوا.

 3. ای بابا گفت:

  ابتدا همچین جشن هایی رو یه پیمانکار اجرا میکنه، یعنی اینکه بهش هزینه میدی و یه سین برنامه ازش میگیری و اجرا میکنه، پس همچین کار بلدی هم نمیخواد؛ البته آقای بحرینی از دوستان خوب ماست، اما این پورتال به مدیر شهرداری می توپه ولی در شهرداری فقط از معاونت فرهنگی حمایت میشه کسی که ۲ ماه هم نشده که به اونجا رفته حالا چرا معلوم نیست البته حدس زدنش زیاد کار سختی نیست (از کجا کار یاد گرفته معلوم نیست، شاید از منطقه آزاد اروند)
  ثانیا خودم از کنسرت ها حمایت نمیکنم اما بدانید همان مردمی که در جنگ شادی جمع میشن همونها هم هستن که به کنسرت ها هم می آمدن، پس به کسی توهین نکنید

 4. خیر خواه گفت:

  احسنت این نتیجه اعتماد به جوانان ارزشی است

 5. کورش گفت:

  بحرینی – تیلا خسته نباشین

 6. ........ گفت:

  افا راه دزدی رو رو بربچ بستی دیگه نمیتونن از شهرهای دیگه بیان.

 7. بهرام گفت:

  سلام
  لطفا هزینه ی برگزاری مراسم این دو شب را بنویسید .ضمن این که به برگزارکنندگان تبریک می گویم .