تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۱:۵۷:۲۵
کد مطلب : 21206
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خوزستان:

جلوی کنسرتی که در آن معصیت خدا می شود باید گرفته شود/ وزیر فرهنگ بجای بیانیه، اقدام عملی انجام دهد

عصر آبادان :برگزاری کنسرتهای مختلطی که در آن دختر ها و پسرها قاطی هستند و آنچه که مورد رضایت خداوند نیست، نباید برگزار شود نه اینکه موسیقی نباشد. اگر محتوای کنسرت از نظر شرعی رعایت شود و مسئولین در کنترل حواشی آن دقت کنندکسی با برگزاری کنسرت مخالفتی نخواهد کرد

به گزارش عصر آبادان به نقل از دزفول امروز: حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن حسن زاده، مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خوزستان در حاشیه سفر به دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز با بیان اینکه هر چیزی که غیرت دینی مردم را تضعیف کند شرعا حرام است با اشاره به موج برگزاری کنسرتها در شهرهای استان خوزستان بویژه آبادان و خرمشهر اذعان کرد: برگزاری کنسرتهای مختلطی که در آن دختر ها و پسرها قاطی هستند و آنچه که مورد رضایت خداوند نیست، نباید برگزار شود نه اینکه موسیقی نباشد.

IMAGE635078605284375000

 این استاد برجسته حزه و دانشگاه شهرهای خوزستان را معراج و قتلگاه شهدای بسیاری دانسته و گفت: در شهرهای استان خوزستان، در دزفول، آبادان، خرمشهر و.. که شهدای بسیاری را تقدیم اسلام کرده و معراج شهدای بسیاری بوده است برگزاری چنین کنسرتهایی که در آن معصیت خدا می شود، قابل قبول نیست.

آیت الله حسن زاده خطاب به مسئولین فرهنگی خوزستان دو نکته را متذکر شده و تصریح کرد: در مورد آنچه که در برخی از شهرهای استان در بحث کنسرت مطرح شده است دو نکته را به مسئولین تذکر می دهیم که یکی، اصل خود این کنسرت هاست که از نظر شرعی باید مباح باشد و مسئولین با نظارتی که دارند این مسئله را کنترل کنند و حتما کسانی که هم آگاه به موازین شرع و هم آشنا به محتوای کنسرتی که می خواهد برگزار شود از نظر معیارهای شرعی مورد توجه قرار گیرد.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خوزستان حواشی کنسرت ها را مهمتر از خود کنسرت دانسته و تأکید کرد: مسئله دوم که از محتوای کنسرت مهمتر است، حواشی است که این برنامه ها دارد. منظور از حواشی این است که اجتماعی که در این کنسرتها شرکت می کنند، اجتماعی نباشد که مسائل شرعی و محرم و نامحرم درآن رعایت نشود.

وی افزود: اگر مسئولین بتوانند این دو موضوع را کنترل کنند، مردم متدین و جوانان متعهدی که در شهرهای خوزستان وجود دارد و مسائل برایشان مهم است، هیچگونه مخالفتی نخواهند داشت. البته اگر در بحث محتوای کنسرت و یا حواشی آن شاهد صحنه های نامطلوب و مبتذلی باشیم، البته مردم این را تحمل نمی کنند.

امام جمعه موقت اهواز، دلسوزی و دقت مسئولین را برای جوگیری از هر گونه تنش و برخورد خواستار شده و خاطر نشان کرد: آنچیزی که صحیح می دانیم که انجام شود این است که بجای اینکه یک برخورد فیزیکی بین نیروهای متدین و ولایی و بین مسئولین و یا مردم شرکت کننده در این کنسرتها رخ دهد، خود مسئولین این دلسوزی و دقت را داشته باشند که هم محتوای کنسرت از نظر شرعی و هم کنترل حواشی آن را دقت کنند. که اگر این دو مورد رعایت شود کسی با برگزاری کنسرت مخالفتی نخواهد کرد.

این استاد برجسته حوزه و دانشگاه با اشاره به ابراز نگرانی مقام معظم رهبری از اوضاع فرهنگی کشور، اظهار کرد: ما از وزیر ارشاد که بلافاصله بیانیه ای داد و اظهار آمادگی برای برطرف کردن دغدغه رهبری در مورد فرهنگ را نمود، تشکر می کنیم ولی مهمتر از بیانیه، اقدامات عملی مسئولین فرهنگی است.