تاریخ انتشار خبر: ۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۸:۴۶
کد مطلب : 82484
امام جمعه آبادان :

جهان اسلام دلش به ملت ایران خوش است / ارتباط غیر متعارف آژانس و ایران منطقی و پذیرفتنی نیست

عصر آبادان: امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته به طرح موضوع مذاکرات هسته ای و درخواست های مردم در این زمینه پرداخت.

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در سخنانی با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته ای اظهار داشت: خطوط قرمز مقام معظم رهبری خطوط قرمز نظام اسلامی و به تعبیری جهان اسلام است و این مذاکرات هم مذاکرات ایران و ۶ کشور ۱+۵ نیست بلکه ایران به نمایندگی از جهان اسلام در این صحنه فعال است. ما کاری به حاکمان خبیث کشور های اسلامی دلبسته ی اروپا و آمریکا نداریم ، اینها جریانشان مشخص است اما حقیقت مطلب این است که بر اساس اطلاعات و تحقیقات صورت گرفته جهان اسلام دلش به ملت ایران خوش است و سربلندی ملت ایران را سربلندی خودشان می دانند این یک واقعیتی است که برای غربی ها روشن شده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری ۱۱ مورد خط قرمز اعلام کرده اند که یکی از آنها لغو یکجای تحریم ها و همزمان با روز توافق است.  این که داریم اصرار می کنیم و همه نظام بر این مهم اصرار دارد به این دلیل است که در طول این مدت زمان دشمن ثابت کرده از تحریم ها بعنوان یک ابزار و وسیله ای برای فشار و اذیت ملت ایران استفاده می کند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: مذاکره کنندگان نباید زیر بار حرف زور بروند. اینکه ارتباط آژانس با ایران باید به صورت غیر متعارف و فوق العاده باشد به هیچ وجه منطقی و پذیرفتنی نیست.

خطیب جمعه آبادان تصریح کرد: از مذاکرات ژنو تا الان ، علیرغم اینکه اعلام به وصول توافق کرده اند اما سرمایه گذاران خارجی میل و رغبتی برای سرمایه گذاری در ایران ندارند. چون هیچ فضای روشنی نمی بینند تا بیایند در ایران سرمایه گذاری کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بیانیه لوزان یک نکته ای بسیار خطرناک بود آن هم اینکه چنانچه ما توافق را بپذیریم و تعلیق غنی سازی را محدود کنیم تا ۱۰ سال بعد از ۱۰ سال باید بشینیم دوباره با آمریکا برای راه اندازی غنی سازی مذاکره کنیم .چرا برای ادامه دادن یا ندادن باید دوباره با آمریکا مذاکره کنیم؟

وی یادآور شد: آمریکایی ها به تعبیر حضرت آقا بد عهدند ولازم است تعهد تضمینی از طرف مقابل بگیرند تا در صورت همراهی نکردن راهی برای تنبیه کردن آنها باشد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی در پایان تاکید کرد: ما مذاکرات را با هر ذلتی نمی پذیریم و آن چیزی را که ملت ایران می خواهند عزتشان است که باید حفظ بشود این خواسته ملت عزیز و بزرگوار ایران اسلامی است.