تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۴:۳۳
کد مطلب : 71416

جوان‌ترین‌ عضو کابینه‌ عربستان‌ +عکس

در ترکیب جدید وزیران عربستان سعودی ” عادل الطریفی ” ۳۵ ساله به عنوان وزیر فرهنگ و رسانه این کشور معرفی شده است.

 ملک سلمان با منصوب کردن این جوان در میان مقام های عربستانی که همگی سالخورده و فرتوت هستند همگان را شوکه کرد.

الطریفی که پیش از این مدیرکل شبکه العربیه بود؛ به عنوان پژوهشگر و کارشناس سیاسی در شبکه های ماهواره ای عربی و بین المللی مشغول بود و نیز سردبیر روزنامه الشرق الاوسط و المجله را به عهده داشت.

جوان‌ترین عضوکابینه عربستان کیست؟+عکس

وی پیش از این در نشریه های الوطن و الریاض هردو چاپ عربستان قلم زده و دارای دانشنامه دکترا در رشته روابط بین الملل از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن است.

الطریفی در ۱۹ آوریل ۱۹۷۹ در شهر بریده در عربستان به دنیا آمد و دارای لیسانس مهندسی است.

وی قبلا در شرکت بین المللی زیمنس آلمان کار می کرد تا این که بورسیه تحصیل در دانشگاه بیرمنگام انگلیس را به دست آورد و در سال ۲۰۰۷ مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی را از دانشگاه لندن و در سال ۲۰۰۹ نیز کارشناسی ارشد فلسقه اقتصاد و سیاست بین المللی  و در سال ۲۰۱۲ مدرک دکترای درجه یک را در رشته روابط بین الملل از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن به دست آورد و عنوان پایان نامه او “روابط ایران و عربستان بین سالهای ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۹” بود.

وی در نشریات عربی و خارجی به عنوان نویسنده و پژوهشگر امور خاورمیانه همکاری کرده و به عنوان چهره کارشناس عربستانی کاملا شناخته شده است.

الطریفی در نشریه الریاض و سپس در نشریه الشرق الاوسط، مقال های هفتگی سیاسی می نوشت و خوانندگان، او را با تحلیل های سیاسی و بینندگان تلویزیون، او را با سخنرانی هایش می شناسند.

وی در سال ۲۰۱۰ با بازنگری در ساختار مجله ی “المجله” چاپ لندن که انتشار نسخه کاغذی آن متوقف شده بود آن را به صورت الکترونیکی و به چندین زبان از جمله انگلیسی و فارسی منتشر کرد.

این مجله دوباره بعد از مدتی با ظاهر و ساختار جدید به صورت ماهانه در نسخه های کاغذی منتشر شد.

الطریفی در جولای ۲۰۱۲ به عنوان دستیار سردبیر الشرق الاوسط منصوب شد و همزمان سردبیری المجله را نیز به عهده داشت تا آن که روز اول ژانویه ۲۰۱۳ از سوی فیصل بن سلمان رئیس شورای اداره پژوهش و فروش عربستان به عنوان سر دبیر نشریه الشرق الاوسط برگزیده شد تا بدین ترتیب عنوان جوان ترین سردبیر را  در تاریخ این نشریه به خود اختصاص دهد.

منبع: العالم