تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۷:۰۹:۲۶
کد مطلب : 77099
چرا رسانه های معاند از انتخاب آیت الله یزدی ناراحتند؟

جیغ بنفش رادیو فردا از انتخاب بصیرانه مجلس خبرگان در تعیین آیت الله یزدی

اقدام انقلابی و بصیرانه خبرگان در رای دادن دو برابری به آیت الله یزدی نقشه های زیادی را بر باد داد و سهم رادیو فردا از این واقعه، فحاشی به حضرت آیت الله است که در انتخاباتی مردم سالارانه توسط خبرگانی که توسط رای مردم انتخاب شده اند، موفق به جلب اعتماد اکثریت شد و این درحالی است که مدام از رقیب آیت الله یزدی یعنی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدح و ستایش می کند.

به گزارش عصر آبادان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، اقدام انقلابی و بصیرانه خبرگان در رای دادن دو برابری به آیت الله یزدی نقشه های زیادی را بر باد داد و سهم رادیو فردا از این واقعه، فحاشی به حضرت آیت الله است که در انتخاباتی مردم سالارانه توسط خبرگانی که توسط رای مردم انتخاب شده اند، موفق به جلب اعتماد اکثریت شد و این درحالی است که مدام از رقیب آیت الله یزدی یعنی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدح و ستایش می کند.

این رادیوی وابسته به سازمان سیا آمریکا که برای خود برنامه ها و آرزوهایی داشت و شاید تیتر دیگری برای این انتخابات آماده کرده بود!، عصبانیت خود را از این انتخاب نتوانست مخفی نگه دارد و در موضع گیری بسیار علنی نوشت: پس از به قدرت رسیدن محمد خاتمی در دوم خرداد ۷۶، روابط قوه قضائیه (به ریاست آیت الله یزدی) و دولت ایران در مواردی دچار چالش‌هایی شد، از جمله دستگیری غلامحسین کرباسچی، شهردار اسبق تهران در سال ۷۷ که اعتراض دولت ایران را سبب شد. آیت‌الله محمد یزدی همچنین از زمان به قدرت رسیدن حسن روحانی، چندین بار از عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف انتقاد کرده است. از جمله وی به عنوان رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تیرماه سال جاری گفته بود که چند تذکر محرمانه و فوق محرمانه به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، داده شده است. وی همچنین در خردادماه در یک برنامه تلویزیونی از گفت‌وگوی تند خود با علی یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهوری ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، خبر داده بود.”

این رادیو که به نظر می رسد برای فکر و مواضع اصلاح طلبان برنامه ریزی هایی کرده بود در ادامه می نویسد: “محمد یزدی همچنین در هفته‌های گذشته با حمله به عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه موسیقی، از علی جنتی، وزیر ارشاد ایران، خواسته است به معاونت هنری این وزارتخانه تذکر دهد که موسیقی در اسلام حرام است.

 

به نظر می رسد رایو فردا با این اظهارات می خواهد موافقان مثلا معتدل روحانی را علیه وی بسیج کند و سپس مواضع مخالفان با ولایت را مشخص می کند و می نویسد: “آقای یزدی در سالیان گذشته همچنین به شدت از مواضع آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، دفاع کرده است. وی در تیرماه سال ۹۰ نیز گفته بود که “ولی فقیه از سوی امام زمان معین شده و دستورات او را هم معین کرده‌اند و فرموده‌اند که گوش به حرف ولی من دهید“.

این رادیو سپس مریدان رفسنجانی را برمی انگیزد و می نویسد: ” محمد یزدی همچنین در سالیان گذشته بارها از مواضع اکبر هاشمی رفسنجانی انتقاد کرده است. از جمله وی در سال ۸۸ با اشاره به آخرین خطبه‌های نماز جمعه اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: «آقای هاشمی نماز جمعه که می‌خواند با گفتن این که در انتخابات تردید است همه چیز را خراب می‌کند”.

رادیو فردا سپس جمله ای عجیب نوشته که یکجا حیثیت روزنامه آفتاب یزد و هاشمی را به لحاظ تشخیص سیاسی به باد داد و همچنین اثبات نمود که منابع خبری رادیو فردا چقدر حقایق را وارونه جلوه می دهند.

به نوشته سایت این رادیوی آمریکایی، “روزنامه آفتاب یزد در شماره روز شنبه، ۱۶ اسفند ماه، خود از نامه “تعداد قابل توجهی” از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به آقای هاشمی‌ رفسنجانی برای پذیرش ریاست این مجلس خبر داده بود. آقای هاشمی در مصاحبه خود با روزنامه شرق گفت که امضاکنندگان این نامه می‌گویند که اکثریت مجلس خبرگان هستند.

این درحالی است که هاشمی نصف تعداد آرای آیت الله یزدی را کسب نمود!

انتهای پیام/ف