تاریخ انتشار خبر: ۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۸:۴۱:۰۶
کد مطلب : 48024

حدیث روز/ سخن امام باقر(ع) درباره شهادت امام حسین(ع) و مقام زائران ایشان

هیچ مصیبت‏ زده، رنجیده خاطر و گنهکار و اندوهناکی به خدا روى نمى‏‌آورد و نزد قبر حسین علیه‌السلام دعا نمى‌کند مگر این‏که خداوند، اندوهش را برطرف و حاجاتش را برآورده مى‏‌کند.

پنجمین امام شیعیان حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام: حسین، بزرگ مرد کربلا، مظلوم و رنجیده خاطر و لب تشنه و مصیب ‏زده به شهادت رسید.

پس خداوند، به ذات خود، قسم یاد کرد که هیچ مصیبت‏ زده و رنجیده خاطر و گنهکار و اندوهناک و تشنه‌‏اى و هیچ بَلا دیده‌‏اى به خدا روى نمى‏‌آورد و نزد قبر حسین علیه‌السلام دعا نمى‌کند و آن حضرت را به درگاه خدا شفیع نمى‌‏سازد، مگر این‏که خداوند، اندوهش را برطرف و حاجاتش را برآورده مى‏‌کند و گناهش را مى‏‌بخشد و عمرش را طولانى و روزى‌اش را گسترده مى‌‏سازد. پس اى اهل بینش، درس بگیرید!

متن حدیث:

اِنّ الحُسَینَ صاحِبَ کَربَلا قُتِلَ مَظلوما، مَکروبا عَطشانا، لَهفانا فآلَى اللّه‏ُ عَزَّوَجلّ عَلى نَفسِهِ اَن لا یاتیَهُ لَهفانٌ و لا مَکروبٌ و لا مُذنِبٌ و لا مَغمومٌ و لا عَطشانٌ و لا مَن بِهِ عاهَهٌ ثُمَّ دَعا عِندَهُ و تَقَرَّبَ بِالحُسَینِ بنِ عَلىٍّ علیه السلام اِلَى اللّه‏ِ عَزَّوَجَلَّ إلاّ نَفَّسَ اللّه‏ُ کُربَتَهُ وَ اَعطاهُ مَسأَلَتَهُ و غَفَرَ ذَنبَهُ وَ مَدَّ فى عُمُرِهِ وَ بَسَطَ فى رِزقِهِ فَاعتَبِروا یا اُولـِى الاَبصار؛

مشرق-

«مستدرک‌الوسایل ج۱۰،ص۲۳۹ – بحارالأنوا،ج ۹۸،ص ۴۶»