تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۴:۱۲
کد مطلب : 127230

حدیث روز/ مزاری که زیارتش اندوه را بر طرف و حاجات را برآورده مى‌سازد

هیچ مصیبت زده و رنجیده خاطر و گنهکار و اندوهناک و تشنه‌اى و هیچ بَلا دیده اى به خدا روى نمى آورد و نزد قبر حسین علیه‌السلام دعا نمى‌کند و آن حضرت را به درگاه خدا شفیع نمى‌سازد، مگر این که خداوند، اندوهش را برطرف و حاجاتش را برآورده مى‌سازد.

امام محمد باقر علیه‎السلام: حسین، بزرگ مرد کربلا، مظلوم و رنجیده خاطر و لب تشنه و مصیب زده به شهادت رسید. پس خداوند، به ذات خود، قسم یاد کرد که هیچ مصیبت زده و رنجیده خاطر و گنهکار و اندوهناک و تشنه اى و هیچ بَلا دیده اى به خدا روى نمى آورد و نزد قبر حسین علیه السلام دعا نمى کند و آن حضرت را به درگاه خدا شفیع نمى سازد، مگر این که خداوند، اندوهش را برطرف و حاجاتش را برآورده مى کند و گناهش را مى بخشد و عمرش را طولانى و روزى‌اش را گسترده مى‌سازد. پس اى اهل بینش،درس بگیرید!
متن حدیث:
امام باقر علیه السلام: اِنّ الحُسَیْنَ صاحِبَ کَربَلا قُتِلَ مَظْلوما، مَکروبا عَطْشانا، لَهفانا فآلَىاللّه ُ عَزَّوَجلّ عَلى نَفْسِهِ اَن لا یاتیَهُ لَهفانٌ و لا مَکروبٌ و لا مُذنِبٌ و لا مَغمومٌ و لاعَطشانٌ و لا مَنْ بِهِ عاهَهٌ ثُمَّ دَعا عِندَهُ و تَقَرَّبَ بِالحُسَیْنِ بنِ عَلىٍّ علیه السلام اِلَى اللّه ِ عَزَّوَجَلَّإلاّ نَفَّسَ اللّه ُ کُرْبَتَهُ وَ اَعطاهُ مَسأَلَتَهُ و غَفَرَ ذَنـْبَهُ وَ مَدَّ فى عُمُرِهِ وَ بَسَطَ فى رِزقِهِفَاعتَبِروا یا اُولـِى الاَبْصار؛
مشرق- «بحارالانوار، ج۱۰۱،ص۴۶»