تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۸:۲۱
کد مطلب : 119339

حراج یادگاری‌های اینشتین! +تصاویر

مزایده اخیر در دو حراجی بزرگ لندن نشان داد که بازار میراث علمی همچنان رونق دارد و بسیاری از آثار علمی با مبالغ کاملا برازنده‌ای به فروش رسیدند.

 بازار حراجی برای یادگاری‌ها، دستگاه‌ها و اسناد علمی و نسخه‌های خطی نسبت به یادگارهای سرگرمی، ورزشی و مذهبی در درجه دوم اهمیت قرار دارد اما هستند افرادی که علم در جایگاه نخست علاقمندیشان قرار دارد.
به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، مزایده اخیر در دو حراجی بزرگ لندن نشان داد که بازار میراث علمی همچنان رونق دارد و بسیاری از آثار علمی با مبالغ کاملا برازنده‌ای به فروش رسیدند.

از جمله اقلامی که در حراجی‌های خانه کریستی به مزایده گذاشته شد، ساعت جیبی، کت چرم و اسباب‌بازی خانه‌سازی زمان کودکی اینشتین بود که به ترتیب به قیمت‌های ۳۵۲ هزار و ۵۴ دلار، ۱۴۵ هزار و ۹۷۴ دلار و ۸۲ هزار و ۵۶۴ دلار فروخته شدند.

حراج یادگاری‌های اینشتین! +تصاویر

حراج یادگاری‌های اینشتین! +تصاویر

هنوز مشخص نیست قصد خریدار این اسباب‌بازی‌ها از پرداخت چنین مبلغ بالایی چیست و یکی از احتمالات این است که وی با تصور اینکه هنوز مقداری از نبوغ اینشتین در سطح این بلوک‌های خانه‌سازی وجود دارد، آن‌ها را خریده است!

حراج یادگاری‌های اینشتین! +تصاویر

در این حراجی همچنین یک کارت پستال از این دانشمند نابغه آلمانی با قیمت ۹۸ هزار و ۴۱۷ دلار به فروش رسید که به دست خود وی نوشته و امضا شده بود.

حراج یادگاری‌های اینشتین! +تصاویر

از دیگر آثار و یادگارهای بفروش رسیده در این حراجی باید به مشهورترین کتاب گل جهان، کتاب اصلی نظریه خورشید مرکزی و چند اثر اسحاق نیوتن،‌ یوهانس شونر و لوکا پاچیولی اشاره کرد.