تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۰:۲۹
کد مطلب : 33194
پشت پرده تغییر در اداره کار آبادان/

حسینی استعفا داد یا برکنار شد؟ / حکم مدیرکل و دوبرداشت متفاوت!+ تصاویر

عصر آبادان : تغییر در راس اداره کار آبادان حواشی قابل تاملی به همراه داشت.

همانطور که قبلاً در خبرها آمد، سید علی حسینی سرپرست اداره کار آبادان از این سمت برکنار شد و علی سینا اسدی ، بعد از این سکان مدیریت اداره کار در آبادان را بر عهده گرفت.

تغییر در راس این اداره مهم در آبادان ، به مانند بسیاری از عزل و نصب ها حواشی جالب و قابل تاملی در خود داشت.

از جمله اینکه گفته می شود حسینی قبل از هر هرچیز ، چوب تحرکاتی که از آن بوی انتخابات به مشام می رسید را خورد و همین موجب برخورد حذفی رقبای احتمالی با وی شد.

بنا به شنیده ها ، وی اخیراً ارتباطات گسترده ای با اقوام مختلف برقرار کرد و به زعم بسیاری این اقدامات را در جهت مهیا نمودن فضای انتخاباتی برای مجلس آینده ترتیب داد.

پس از آن ، موضوعی که هنوز ناگفته باقی مانده ، استعفا دادن سرپرست سابق اداره کار آبادان و یا برکناری وی از سوی مدیر کل است.اگر چه شاید گمان شود فرقی نداشته و به هر ترتیب در حال حاضر حسینی جای خود را به نفر بعدی داده اما آیا خود حسینی چنین تصمیمی گرفته و یا اینکه فشاری برای برکناری وی به میان آمد، دو داستان کاملاً متفاوت است.

مستنداتی که به این پایگاه خبری رسید نشان می دهد سید علی حسینی سرپرست سابق اداره کار آبادان با تنظیم متنی ، استعفای خود را قبلاً اعلام و طی آن از ناملایمت هایی که به وی شد انتقاد کرده بود اما این استعفاء به هیچ وجه منتشر نمی شود.البته گفته می شود حسینی بعد از بی مهری هایی که نسبت به وی صورت گرفت یک جورهایی مجبور به این کار شد!

از طرفی حکم اعطایی مدیرکل اداره کار خوزستان مبنی بر معرفی علی سینا اسدی به عنوان سرپرست جدید این اداره نیز جای ابهام دارد.چرا که اسناد موجود نشان می دهد مدیرکل محترم این حکم را با یک شماره و تاریخ اما در دو نسخه متفاوت ارسال می کند.

تفاوت این دونسخه این است که در یکی از آنها رونوشت به نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و … آمده است اما در نسخه دیگر چنین چیزی دیده نمی شود.

اگر چه چنین رویه ای در بسیاری از ادارات و سازمان ها معمول نیست اما این حق برای اداره کل کار خوزستان محفوظ است که با ارائه نمونه های عینی مشابه ، به شائبه ی طرح شده پاسخ دهند.در غیر اینصورت معانی و تعابیر مختلفی از این اقدام مدیرکل اداره کار خوزستان برداشت کرد.

البته آنچه جای خرسندی دارد این است که گفته می شود اسدی سرپرست جدید از سوابق خوبی برخوردار بوده و امید زیادی برای موفقیت وی در این اداره وجود دارد تا خلأ ناشی از عدم حضور حسینی به عنوان یکی از چهره های پرتلاش شهرستان ، چندان احساس نشود.

گفتنی است سید علی حسینی برادر سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی است.

اسناد عصر آبادان در ادامه آمده است(برای نمایش در ابعاد بزرگتر بر روی آن کلیک کنید)

estefa hokm1 hokm2

 1. حقیقت گفت:

  همانطور که در خبرتون اشاره کردید ، آقای اسدی مدیر بسیار کاربلدی هستن.

 2. میلاد گفت:

  سلام فکر میکنم از وقتی استفاده از ماشین دولتی در کارهای شخصی جناب سید حسینی در رسانه ها (فیدوس) منتشر شد. فشارها روش زیاد شد.
  چون واقعا ایشون داشت کل جوونای ابادان رو استخدام می کرد اما نذاشتن کارشو بکنه. عجب ادمای بدی هستن.
  همه سرو ته یه کربسید بابا

 3. علی گفت:

  واقعن مسخره است! کجای دنیا دیدی که مدیری بعد از یک هفته برکناری استعفا بدهد؟!

 4. تقوا گفت:

  با سلام
  اول اینکه تغییر در ادارات دولتی امری طبیعی است و نفر بعدی که آمده مدیر توانمند وبا تجربه ای است که سابقه قائم مقامی مدیر کلی ومدیریت طولانی وموفق در شهرهای مختلف استان وآبادان داشته وفردی مومن وکاربلد است دوم اینکه رونوشت ها در نسخه دوم آمده وچیز جدیدی نیست سوم اینکه نوشتن استعفا معمولا تشریفاتی وبرای حفظ ظاهر است واین برادر مستعفی گرچه انسان خوبی است اما نفس انتصابش خلاف قانون بوده چون کارمند رسمی دولت نبوده وبه همین دلیل هم اجازه ی امضای آرای صادره ومسایل مربوط به امور مالی طی دوران تصدی پست مدیریت رانداشته وبه همین دلیل خیلی مهم هیچ انگیزه ای برای کار نداشت والبته آمار عملکردشان گواه است واین جابجایی به صلاح خود آقای خسینی نیز بوده

 5. محمد رضا گفت:

  با سلام
  خیلی جالبه تاریخ استعفا هفت روز بعد از حکم سرپرست جدید هتاریخ استعفا ۲۴مه تاریخ حکم ۱۷مه!!!