تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۶:۲۸
کد مطلب : 33188
پشت پرده تغییر در اداره کار آبادان/

حسینی استعفا داد یا برکنار شد؟ / حکم مدیرکل و دوبرداشت متفاوت!+ تصاویر

عصر آبادان : تغییر در راس اداره کار آبادان حواشی قابل تاملی به همراه داشت.

همانطور که قبلاً در خبرها آمد، سید علی حسینی سرپرست اداره کار آبادان از این سمت برکنار شد و علی سینا اسدی ، بعد از این سکان مدیریت اداره کار در آبادان را بر عهده گرفت.

تغییر در راس این اداره مهم در آبادان ، به مانند بسیاری از عزل و نصب ها حواشی جالب و قابل تاملی در خود داشت.

از جمله اینکه گفته می شود حسینی قبل از هر هرچیز ، چوب تحرکاتی که از آن بوی انتخابات به مشام می رسید را خورد و همین موجب برخورد حذفی رقبای احتمالی با وی شد.

بنا به شنیده ها ، وی اخیراً ارتباطات گسترده ای با اقوام مختلف برقرار کرد و به زعم بسیاری این اقدامات را در جهت مهیا نمودن فضای انتخاباتی برای مجلس آینده ترتیب داد.

پس از آن ، موضوعی که هنوز ناگفته باقی مانده ، استعفا دادن سرپرست سابق اداره کار آبادان و یا برکناری وی از سوی مدیر کل است.اگر چه شاید گمان شود فرقی نداشته و به هر ترتیب در حال حاضر حسینی جای خود را به نفر بعدی داده اما آیا خود حسینی چنین تصمیمی گرفته و یا اینکه فشاری برای برکناری وی به میان آمد، دو داستان کاملاً متفاوت است.

مستنداتی که به این پایگاه خبری رسید نشان می دهد سید علی حسینی سرپرست سابق اداره کار آبادان با تنظیم متنی ، استعفای خود را قبلاً اعلام و طی آن از ناملایمت هایی که به وی شد انتقاد کرده بود اما این استعفاء به هیچ وجه منتشر نمی شود.البته گفته می شود حسینی بعد از بی مهری هایی که نسبت به وی صورت گرفت یک جورهایی مجبور به این کار شد!

از طرفی حکم اعطایی مدیرکل اداره کار خوزستان مبنی بر معرفی علی سینا اسدی به عنوان سرپرست جدید این اداره نیز جای ابهام دارد.چرا که اسناد موجود نشان می دهد مدیرکل محترم این حکم را با یک شماره و تاریخ اما در دو نسخه متفاوت ارسال می کند.

تفاوت این دونسخه این است که در یکی از آنها رونوشت به نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و … آمده است اما در نسخه دیگر چنین چیزی دیده نمی شود.

اگر چه چنین رویه ای در بسیاری از ادارات و سازمان ها معمول نیست اما این حق برای اداره کل کار خوزستان محفوظ است که با ارائه نمونه های عینی مشابه ، به شائبه ی طرح شده پاسخ دهند.در غیر اینصورت معانی و تعابیر مختلفی از این اقدام مدیرکل اداره کار خوزستان برداشت کرد.

البته آنچه جای خرسندی دارد این است که گفته می شود اسدی سرپرست جدید از سوابق خوبی برخوردار بوده و امید زیادی برای موفقیت وی در این اداره وجود دارد تا خلأ ناشی از عدم حضور حسینی به عنوان یکی از چهره های پرتلاش شهرستان ، چندان احساس نشود.

گفتنی است سید علی حسینی برادر سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی است.

اسناد عصر آبادان در ادامه آمده است(برای نمایش در ابعاد بزرگتر بر روی آن کلیک کنید)

estefa hokm1 hokm2

 1. جوان آگاه می‌گه:

  با توجه به پیشینه درخشان جناب آقای اسدی و مردم دوستی ایشان انشاالله که مشکل بیکاری جوانان حل گردد و آرزوی موفقیت برای ایشان داریم .

 2. سجاد نظرپور می‌گه:

  با سلام
  با توجه به عملکرد آقای اسدی در سمت های قبلی ایشان واینکه ایشان مدیر کاربلد و لایقی می باشد لذا انشالله مشکل جوانان آبادان حل خواهد شد.

 3. علیl می‌گه:

  با سلام….لطقااز اقای حسینی بپرسید در کدامین اداره دولتی استخدام بودی که در راس یک اداره دولتی ان هم ادار اتی که با مسایل کار و کارگری سرو کار دارد قرار گرفته بودی؟در ضمن چه سوابق اجرایی داشته ای؟

 4. جوياي كار می‌گه:

  با سلام
  با توجه به عملکرد آقای اسدی در سمت های قبلی ایشان به امید خدا راهی به سوی حل مشکل بیکاری باز خواهد شد

 5. مهندس می‌گه:

  سلام
  اسدی مدیر با تجربه و کاربلدی است و انشاالله به یاری خداوند اوضاع نابسامان اداره کار را ساماندهی می کند.این حرف بنده نیست و پرونده موفقیت های ایشان گویای این حرفهاست.

 6. ناشناس می‌گه:

  با سلام
  استعفای آقای حسینی و انتساب آقای اسدی مشکل آبادان نیست.مشکل آبادان و خوزستان و ایران بیکاری است که منشا تمام مشکلات دیگر شده.همه عملکرد مدیر قبلی را دیدیم و اوضاع کار و اداره کار را…. چرا باید مدیر جدید را به حاشیه کشید در حالی که همه میتوانید عملکرد موفق چند ساله ایشان را در سمت های پیشین ببینید. آقای اسدی خدا پشت و پناهت امیدواریم که به مانند قبل موفق و دلسوزانه در این سمت خدمت کنید.

 7. جوان بیکار می‌گه:

  با سلام
  امیدوارم که آقای اسدی بتواند کم لطفی مدیر قبلی را جبران نماید و به جوانان تحصیلکرده و بیکار هم فرصت خدمت به دولت را بدهد.با تحقیقاتی که در مورد آقای اسدی کردم ایشان مدیر لایق و با تجربه ای هستند و انشاالله که چنین افرادی نه تنها در آبادان بلکه در تمام سازمانهای ایران حضور داشته باشند و بتوانند مشکل بیکاری جوانان را سروسامان دهند. با آرزوی موفقیت آقای اسدی.

 8. ناشناس می‌گه:

  اولا نسخه اول حکم معمولا در مکاتبات اداری رونوشت نمیزنند.در نسخه دوم گیرندگان رونوشت قید میشوند.ثانیا اسدی مدیری با تجربه و دارای سوابق مدیریتی درخشان میباشد.

  • ناشناس می‌گه:

   تا انجا که من شنیده ام اسدی مدیری مردمی و کاردان بوده است.ان شا الله برای مردم ابادان نیز منشا خیر باشد.

   • محمد می‌گه:

    یکی از اقای حسینی بپرسه در کدامین اداره دولتی استخدام بودی که در راس یک اداره دولتی که با مسایل کا رو کارگری سرو کار دارد قرار گرفته بودی و قبلا چه سوابق اجرایی داشته ای؟

    • همکار می‌گه:

     تا جایی که ما اطلاع داریم یقیا اسدی مدیری کار امد و مردمی میباشد امیدواریم منشا خیر وبرکت برای مردم ابادان باشد.برای اقای حسینی هم ارزوی موفقیت داریم

 9. boostanarvand@yahoo.com می‌گه:

  با سلام خدا به آنهایی که باعث این استعفا یا برکناری شدند خیر بدهد اداره کار شده بود تنبل خانه ی شاه عباس اصلا کارمنداش سرکار نمی اومدن چون خود جناب حسینی روزی دوساعت هم تو اداره نبود تازه ریاستش هم که معلوم بود بابت چیه

 10. راستین می‌گه:

  سلام مگر خود این آقای سید علی حسینی چگونه انتخاب شد.بجز اینکه شهردار فعلی اهواز که در آن زمان قراربود بشه مدیرکل تعاون وکار جهت خوشخدمتی به سید شریف این بنده خدا سید علی رو که کارمند امور مالی منطقه آزاد بود نیاورد به اداره کار آبادان چرا آن زمان داد سخن ندادید؟که فردی با کمترین شناخت از مسائل کار وکارگری بر مسند اداره ای که مستقیما با معیشت کارگران در ارتباط است نشسته است فردی که در زمان تصدی ایشان اداره کار آبادان به …

 11. ed.nazari93@gmail.com می‌گه:

  سلام شما که دم از صلاحیت وشایستگی میزنین باید از این جابجایی خوشحال بشین چون عملکرد ضعیف حسینی داد همه رو درآورده بود تازه نفر بعدی که آمده مدیر با تجربه مومن وکاربلدی است

 12. تقوا می‌گه:

  سلام خدا رو شکر که جابجا شد بلکه اداره کار که حالت تعطیلی گرفته بود سر وسامانی بگیره چون آقای اسدی آدم با تجربه وکار بلدی هستند وسوابق مدیریتی خیلی خوبی دارند

 13. karvash می‌گه:

  سایت عصر اولش خوب اومدی جلو ولی متاسفانه الان کم کار شدی. چرا ؟؟ از شما انتظار بیشتری میرفت . ممنون

 14. ناشناس می‌گه:

  سلام علیکم کجای عملکرد حسینی قابل قبول بود که شما اینطور ازش دفاع میکنید؟!!!
  البته بنده ازمریدان شمام لذا سخت نگیرید.

 15. سلام می‌گه:

  لطفا نگاهی ب تاریخ استعفای آقای حسینی و تاریخ ابلاغ آقای اسدی بیاندازید.استعفا باید قبل از ابلاغ سرپرست جدید باشد.