تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۹:۲۹
کد مطلب : 91867
آرای چه جریانی شکسته می‌شود؟

حضور احمدی‌نژادی‌ها در انتخابات به سود اصلاح طلبان است یا اصولگرایان؟

عده ای معتقدند حضور جریان احمدی نژاد در انتخابات، باعث تکه تکه شدن اصولگرایان می شود و اصلاح طلبان با همین تحلیل در حال تحریک این جریان هستند.

اظهارات روز گذشته حسین مرعشی، عضو برجسته حزب کارگزاران در خصوص حضور یاران محمود احمدی نژاد در انتخابات آتی، تحلیل های متفاوتی را به دنبال داشته استو

به گزارش گروه سیاسی صراط، مرعشی گفته بود: من می‌گویم آقای احمدی‌نژاد و یارانش یک کرسی در مجلس نخواهند داشت. این را یادداشت کنید و بعد از مجلس می‌بینیم!

این اظهارات البته پیشتر از زبان برخی از دیگر اصلاح طلبان نیز بیان شده بود اما قاطعیت در گفتار آنها به این اندازه نبوده است.

نکته قابل تامل نیت از اینکه چنین اظهاراتی گاهی با دیده تردید نگریسته می شود. به این ترتیب که عده ای معتقدند حضور جریان احمدی نژاد در انتخابات، باعث تکه تکه شدن اصولگرایان می شود و با همین تفسیر، اظهارات اصلاح طلبان نه تنها مخالفت با حضور این جریان نیست بلکه به نوعی تحریک آنها برای شرکت در انتخابات است.

از سوی دیگر عده ای معتقدند حضور احمدی نژادی ها، با توجه به آنکه نگاه غیرسیاسی بر بدنه اجتماعی هوادار آنها تا حدی حاکم است، به شکستن آرای اصلاح طلبان – که در دو سال اخیر در توهم اکثریت بودن به سر می برند – منتج خواهد شد و از همین رو، اظهارات اینچنینی در واقع بیانگر ترس اصلاح طلبان از حضور این جریان است.

آنچه با احتمال رخ خواهد داد این است که جریان احمدی نژاد در انتخابات مجلس آتی حضور خواهد داشت اما اینکه تا چه حدی از برند ” احمدی نژاد” استفاده کنند هنوز مشخص نیست. از سوی دیگر، اگر جریان مذکور با تبلیغات روشن و واضح در انتخبات حاضر شود، با توجه به آنکه کارنامه احمدی نژاد در ذهن اقشار مختلف مردم مشخص است می توان تا حدی آرای این جریان را حدس زد اگرچه عملکرد دولت روحانی هم در تعداد این آرا بی تاثیر نبوده است.

صراط
  1. سینا گفت:

    حضور احمدی نژاد بازگشت ۱۰۰ سال به عقب و انتخاب اون برگشت به عصر حجر

  2. زوار گفت:

    باسلام خودتان رابااین حرفها گول زدید ومی خواهید احمدی نژادی ها را تخریب کنید ولی بدانید درست برعکس قضاوت می کنید این چه استدلالی است که دارید