تاریخ انتشار خبر: ۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۱:۲۹
کد مطلب : 62740
نظرمدیران رسانه های خارجی درباره حماسه 9 دی

حماسه ۹ دی الگویی برای همه کشورهای جهان است/ پایبندی بر اصول و پیروی از ولایت فقیه نقشه های دشمن را نقش برآب خواهد کرد

مصطفی مصدق پور مدیر شبکه “الاتجاه” عراق : ۹دی روز بسیار عبرت انگیزی است که می تواند درس های بسیار بزرگی برای ملل منطقه باشد که چگونه مسیرانقلاب خود را حفظ کنند و به دشمنان اجازه سوء ستفاده ندهند .

به گزارش  عصر آبادان ؛  به نقل از بوتیا، ملت ایران، بارها رشد و شعور بالای انقلابی خود را در مقاطع مختلف اثبات کرده و از بدو انقلاب تاکنون، هر زمان که نظام جمهوری اسلامی به حضور و مشارکت مردم نیاز داشته است، آنها با تمام توان برای دفاع از انقلاب و نظامشان در عرصه حاضر بوده‌اند.

نهم دی‌ماه سال ۸۸ نیز مشمول همین وضعیت بود و مردم با راهپیمایی، حمایت خود را از موازین انقلاب و اسلام اعلام کردند، با گذشت چندین سال از خلق این رویداد ،هم چنان بازتاب گسترده آن را در رسانه های داخلی و خارجی شاهد هستیم .
اکنون با کمتر از یک روز مانده به سالروزرویداد تاریخی نهم دی ماه  ، برخی مدیران رسانه های خارجی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بوتیا دیدگاه خود را درخصوص این روز تاریخی بیان کردند.

۹ دی حرکتی اصلاح طلبانه در مسیر انقلاب اسلامی است

محمد صادق صدقیان مدیر شبکه آسیا عراق در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : حرکت مردم در ۹ دی نقطه مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران می باشد ،من فکر میکنم ۹ دی همان حرکت اصلاح طلبانه در مسیر انقلاب اسلامی بود .

مردم ایران که الگوی مردم منطقه هستند توانستند یک الگوی جدیدی را به جهانیان ارئه دهند ،آن ها نشان دادند که انقلاب اسلامی می تواند مسیر و حرکتی که امام (ره) شروع کرد را تا آخر بر اساس اسلام ناب واصیل محمدی ادامه دهند و دنباله رو آن باشند .

با مقایسه بین حرکت ۹ دی ملت ایران و حرکت هایی که در چهارچوب بیداری اسلامی صورت گرفت ،حرکت هوشیارانه ملت ایران جزء بیداری اسلامی بود و آن ها ثابت کردند که در مسیر بیداری اسلامی گام بر می دارند و دشمنان جمهوری اسلامی نتوانستند جایگاهی دربین ملت های اسلامی برای خود پیدا کنند .

هدف فتنه گران براندازی نظام جمهوری اسلامی بود

علا رستمی مدیر شبکه البلادی عراق در گفتگو با خبرنگار بوتیا ابراز داشت: حماسه ۹ دی به عنوان یک حماسه ملی است که در رابطه با فتنه ایجاد شد ،هدف فتنه گران براندازی نظام جمهوری اسلامی بود وبرای تحقق این امر از دشمنان خارجی ایران پیروی می کردند .

ملت ایران با خلق حماسه ۹ دی در مقابل آن ها ایستادگی کردند و نشان دادند که پیرو رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و با علاقه ای که به نظام خود دارند مانع دخالت های بیگانگان می شوند .

مردم بصیر و فهیم ایران هر جا که نیاز باشد در صحنه خواهند بود و از فتنه ای که دشمنان می خواهند در بین آحاد مردم ایجاد کنند جلوگیر ی می کنند .

درایت های اگاهانه رهبری از انحراف انقلاب اسلامی جلوگیری می کند /حماسه ملت ایران در ۹ دی الگویی برای همه کشورهای جهان است

مصطفی مصدق پور مدیر شبکه “الاتجاه” عراق نیز اعلام کرد: ۹ دی روزی است که ملت ایران نسبت به نظام جمهوری اسلامی اعلام وفاداری کردند و منجر به این شد که بدنه نظام از آسیب محفوظ بماند .

یکی از دلایلی که این انقلاب تا به حال منحرف نشده وجود رهبری ، آگاه و دانا است که هدایت این انقلاب را به عهده دارد و مردمی فهیم که از ایشان اطاعت می کنند .

گاه گاهی نیرو ها و رسانه های خارجی تلاش می کنند با هدف انحراف مردم در داخل کشور جریان سازی کنند ،حماسه ۹ دی از جمله این اتفاقات بود که با هوشیاری ملت ایران خنثی شد و اجازه ندادند انحرافی در روند انقلاب به وجود بیاید .

۹ دی روز بسیار عبرت انگیزی است که می تواند درس های بسیار بزرگی برای ملل منطقه باشد که چگونه مسیرانقلاب خود را حفظ کنند و به دشمنان اجازه ندهند سوء استفاده کنند .

امیدوارم سیاست مدارانی که در جریان فتنه دچار اشتباه شدند بتوانند این اشتباهات را جبران کنند و به سمت مردم برگردند

حماسه ۹ دی فقط یک حماسه ملی برای ایران نیست بلکه درس بزرگی برای همه ملت های منطقه و جهان است .

 پایبندی بر اصول و پیروی از ولایت فقیه نقشه های دشمن را نقش برآب خواهد کرد

ابوذر محمد هاشم مدیر شبکه نور _افغانستان : جمهوری اسلامی ایران همیشه از پشتوانه عظیم مردمی برخوردار بوده و این پشتوانه ، سرمایه عظیم انقلاب در همه زمان ها از قدیم بوده و هم چنان ادامه خواهد داشت.

در اتفاقات سال ۸۸ دشمن قصد داشت به اهداف شوم خود برسد که خوشبختانه با هوشیاری مردم و در صحنه بودن و حرکت به موقع آنان نقشه دشمن نقش برآب شد و تا زمانی که ما این پشتوانه عظیم مردمی را داریم دشمنان نظام  نابودی این انقلاب را در رویا خواهند دید .

تا زمانی که مردم بر اصول و اعتقادات خود پایبند هستند و پشت سر ولایت فقیه حرکت کنند این اتفاق نخواهد افتاد که انقلاب و کشور به سمت نابودی برود .

هوشیاری مردم در هر زمانی نقشه های شوم دشمن را از بین خواهد برد و باعث می شود انقلاب هم چنان با قدرت به سمت اهداف عالی خود پیش برود .

 

منبع:  راه دانا

انتهای پیام/ن