تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۴:۵۸
کد مطلب : 45980
یادداشت:

حمایت تق و لق دولت از نماینده عالی خود در خوزستان/چه کسانی از بالا آسمان را به زمین می دوزند؟

انتشار این خبر جنجالی بی شک حکایت از جنجال های بعدی داشت ، صاحب نظران و مردم از خود می پرسیدند که آیا واقعا دولتی ها و خصوصا لابی های خودروسازان سکوت می کنند و برای این اقدام شجاعانه استاندار کف و هورا می زنند یا سنگ اندازی ها شروع خواهد شد؟

  

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب،از همان روز که استاندار خوزستان خبر تردد ماشین های پلاک اروند را در سرتاسر استان اعلام کرد لبخندی بر روی لب مردم نشست چه آنها که پول خرید این ماشین ها را نداشتند و چه آنها که حیفشان می آمد پول خود را پای ماشین های بی کیفیت و البته گران داخل خرج کنند.

انتشار این خبر جنجالی بی شک حکایت از جنجال های بعدی داشت ، صاحب نظران و مردم از خود می پرسیدند که آیا واقعا دولتی ها و خصوصا لابی های خودروسازان سکوت می کنند و برای این اقدام شجاعانه استاندار کف و هورا می زنند یا سنگ اندازی ها شروع خواهد شد؟

اندک مدتی نگذشت که سیگنال هایی در سخنرانی دکتر مقتدایی دریافت شد که بله عده ای از بالا، آسمان را به زمین دوخته اند و در برابر این تصمیم مقاومت می کنند اما وی تاکید داشت این اتفاق قطعا خواهد افتاد حتی تنی چند از نمایندگان خوزستانی در حمایت از استاندار موضع گرفتند.

اما به مرور زمان  این مخالفت ها علنی شد تا آنجا که مخالفت با این موضوع از طرف سخنگوی دولت اعلام شد که هیات دولت مصوب کرده تا تردد ماشین های مناطق آزاد فقط در محدوده منطقه آزاد شدنی باشد و لاغیر، آیا این مصوبه جز باطل کردن دستور استاندار خوزستان بود؟

ابطالی که هنوز استانداری آن را شایعه می داند البته به ماند که در این راستا اطلاع رسانی نامناسب استانداری به تحیر و سردرگمی مردم اضافه کرده است.

لکن آنچه که عیان است رضایت مردم استان از اقدام ویژه استاندار است لذا باید گفت  هر تصمیمی که برای ابادانی استان گرفته شود مورد تایید همه خوزستانی ها خواهد بود و مردم این استان از این اقدام دکتر مقتدایی حمایت می کنند.

از دولت محترم که دولت تدبیر دارد  انتظار می رود تصمیمی نگیرد که نماینده عالی دولت در خوزستان را به جای تقویت تخریب کند چرا که ابطال مجوز استاندار برای تردد ماشین های پلاک اروند جز این نتیجه ای ندارد و عین بی تدبیری است، از طرف دیگر این حرکت دولت قطعا تزریق ناامیدی در بین مردم استان خوزستان است و این زیبنده دولتی که امید نام دارد نمی باشد.

و در آخر باید توجه کرد رسانه ها و صاحبان تریبون ها در زمین خودروسازان و لابی های قوی آن ها بازی نکنند و با هماهنگی نمایندگان مجلس در جهت توسعه و آبادانی استان خوزستان حداکثر توان خود را مصروف دارند.

 1. من می‌گه:

  آقا این کار یک کار مزخرفی هستش
  تمام سختی و فشار بر دوش مردم دو شهر آبادان و خرمشهره بعد کیفش مال اهواز و غیره.
  طرف اومده میگه چون منطقه آزاد شده ۱۰ میلیون به پول رهن منزلش اضافه کرده .بعد از امکانات منطقه بهره ای نمیبریم .اگر روال بر اینه پس کل استان رو آزاد اعلام کنن تا فشار از مردم منطقه برداشته بشه.از وقتی تردد خودرو آزاد اعلام شده قیمت خودرو چند برابر شده چه برسه به الان که کل استان ازاد بشه.
  استاندار بره ببینه چند درصد مردم آبادان و خرمشهر تونستن ماشین پلاک اروند داشته باشن مردمی که با افزایش قیمت چند برابری روبه رو هستند…

 2. شهروند می‌گه:

  سلام
  بالاخره چی شد؟
  مردم بلاتکلیفن؟
  اون عده ای که پلاک منطقه خریدن در صورت لغو مصوبه استاندار چه باید بکنند؟
  لطفا آقای استاندار سریع و شفاف پاسخ دهند.