تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۶:۱۱
کد مطلب : 44008

حمله شدید نماینده سابق اهواز به ائمه جمعه خوزستان/چه کسانی به دنبال احیاء جریانات تجزیه طلب در خوزستان هستند؟

طی روزهای گذشته یکی از پایگاه های خبری در خوزستان با انتشار یادداشتی از نماینده سابق اهواز که دراغتشاشات سال ۸۳نقش زیادی داشت تلاش کرد به تطهیر چهره فتنه دوستان و تخریب دلسوزان نظام جمهوری اسلامی و مکتب تشیع بپردازد.

 

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب ، طی روزهای گذشته یکی از پایگاه های خبری در خوزستان با انتشار یادداشتی از نماینده سابق اهواز که دراغتشاشات سال ۸۳نقش زیادی داشت تلاش کرد به تطهیر چهره فتنه دوستان و تخریب دلسوزان نظام جمهوری اسلامی و مکتب تشیع بپردازد.

این نماینده که ید طولایی در ارتباط با جریانات تندرو سیاسی و قومیتی در استان خوزستان دارد در ابتدا با لحنی گلایه آمیز از عنوان شدن برخی  اصطلاحات چون نوکر صهیونیسم،دشمن،سکولار،دین فروش،فتنه گر،اصلاح طلب امریکایی برای خائنان به نظام جمهوری اسلامی رنجیده و خواستار برخورد بزرگان جریان اصولگرایی با طیف به اصطلاح افراطی می شود.

این مطلب نگارنده را به یاد ضرب المثل ضمیر همیشه مرجع خود را پیدا می کند می اندازد چرا که در وصف سابقه این نماینده پرحاشیه برخی از این اصطلاحات کم می آورند، راستی آقای نماینده اسبق تحصن ۲۸روزه خود را با خائنین مجلس ششم بر علیه نظام فراموش کرده ای؟ که حالا از موضع طلبکارانه از اصطلاحاتی که برای امثال تو کم است گلایه می کنی!

این عضو سابق لجنه النفاق بی توجه به سوابق گذشته خود در اتهام زنی به نظام جمهوری اسلامی خود را دلسوز برخی مسئولین نظام همچون هاشمی،روحانی و ظریف نشان می دهد و البته نسبت به انتقادات صورت گرفته از یکی از سران فتنه نیز ابراز نگرانی می کند و این رویه را مربوط به یک تشکل تابلو دار می داند که سابقا به آن گروه فشار می گفتند.

در این جا باید بگوییم اولا حساب شما از امثال آقایان هاشمی ، روحانی  وظریف جداست ، چرا خود را به مسئولین نظامی چسبانده ای که روزگاری اقدامات غیرقانونی امثال تو در سطح استان و کشور موجب ایجاد مخاطراتی برای آن شد تا جایی که به واسطه زمینه سازی های امثال تو عده ای تروریست در مقابل این نظام قدعلم کردند.

ثانیا چگونه خاتمی را جزو دلسوزان و السابقون نظام محاسبه می کنی؟ حتما با همان متری که تروریست های خلقی را جزو همپالگی های خود می دانی! راستی نامه سرگشاده خود به این رئیس جمهور محبوبت را به یاد می آوری آنجا که دولت او را متهم به نگاه قومیتی می کنی!

وی در ادامه اضافات خود به دروغ سازی و تکرار آن اشاره می کند و با متهم کردن عده ای که توهم آن ها را کرده است از شیوه انتقال اخبار و تحلیل ها به سیاقی خاص سخن می گوید.

راستی از شیوه ای که این متهم سابق امنیتی ذکر می کند تا کنون چه کسانی استفاده کرده اند؟جز این است که عده ای از همین همفکران و رفقای این نماینده سابق با دروغ پردازی پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال۸۸ نظام را متهم به تقلب در انتخابات کردند و پس از آن با تکرار این دروغ سعی کردند توده های مردم را در جامعه بر علیه نظام بشورانند.

این دقیقا همان شیوه ای است که به واسطه آن عده ای از دوستان و همرکابان شما با جعل یک نامه و تکرار دروغی بزرگ موجب کشته شدن عده ای بی گناه توسط تروریست های مسلح در شهرستان اهواز شدند.

این اصلاح طلب تندرو که ملاقات های وی با گروه های تجزیه طلب خلق عرب در لندن مدت ها از مسائل پربحث سیاسی استان بود با حمله به امام جمعه موقت اهواز و برخی ائمه جمعه استان با ذکر مثالی از ایستادگی آن ها در مقابل جریان فتنه به شدت انتقاد می کند وخواستار عذرخواهی آن ها از فتنه گران و فتنه پرستان  در خطبه های نماز جمعه می شود!

اینکه چگونه یک متهم سابق امنیتی که سوابق منفی وی اظهرمن الشمس است به خود جرات می دهد به تریبون مقدس نمازجمعه اینگونه اهانت کند جای تعجب است لکن با این روند گستاخی های صورت گرفته به نظر می رسد سال های بعد جای طلبکار و بدهکار عوض شود و برخی از فتنه گران از نظام طلبکار شوند.

وی در پایان از جریانی سخن می گوید که تمایل به غیر سیاسی شدن استان خوزستان دارد و از سیاسی شدن فضای استان جلوگیری می کند که این موجب سهم خواهی قومی و عشیره ای می شود ونتیجه آن را توسعه نیافتگی خوزستان می داند.

این جا دقیقا همان جایی است که این فعال تندروی جریانات قومی پایش بیشتر از همه جا لنگ می زند چرا که اگر به بررسی جریانات قومی استان طی ۱۶سال گذشته بپردازیم نقش فعال این فرد را در تحریک و تقویت آن ها مشاهده می کنیم.

کافی است برای اثبات این مدعا از دم دست ترین ابزار یعنی موتورهای جستجو بهره بریم تا مصاحبه های وی با شبکه الجزیره یا کلیپ منتشر یافته از وی درهیاهوی اغتشاشات اهواز را در کنار دهها مطلب دیگرکه تماما مشی قومیت گرا و تجزیه طلبانه وی را آشکار می کند ببینیم البته این را هم باید اضافه کرد که در همان ایام تمام این اقدامات نابه هنجار به نام فعالیت سیاسی انجام شد.

و اما نکات پایانی:

*حرکت خزنده یکی از رسانه های استان در احیاء چهره های تجزیه طلب و تندرو که روزگاری رنگ و روی این شهر به خاطر اقدامات موزیانه آن ها خاکستری شده بود به هیچ عنوان در چارچوب منافع ملی و منطقه ای نمی باشد و به نظر می رسد در دوره جدید شاهد پیوند برخی رسانه ها با این جریانات هستیم.

*مسئولین استان می بایست در مقابل فعال شدن گروه ها و افراد تندروی سیاسی که فعالیت آن ها موجب  برهم زدن آرامش در فضای سیاسی –اجتماعی استان است اقدامات پیشگیرانه ای انجام دهند وگرنه در آینده بازهم باید از این سوراخ گزیده شویم.

 

  1. بینا گفت:

    چقدر تحلیل های شما چندش آور است در لوای حمله به اندیشه های تجزیه طلبانه گروهی فریب خورده که مورد تایید هیچ ایرانی با غیرتی نیست به افرادی حمله میکنید که که اگر همه اندوخته دنیا وآخرتتان را جمع کنید به گرد پایشان هم نمیرسید شما در قد وقواره امثال خاتمی نیستید و با این کار فقط خودتان را در پیشگاه ملت سیاه میکنید البته این شعار راهم ندهید که ادای تکلیف میکنید که قطعا خدا هم از اعمالتان راضی نیست والسلام علی من التبع الهدی