تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آبان, ۱۳۹۴ | ۲۱:۰۳:۵۶
کد مطلب : 103825

خاصیت‌عجیب‌بدن نوجوان قزوینی+عکس

متخصص بیماری های عضلانی، طب فیزیکی و توانبخشی در قزوین گفت: نوجوان ۱۱ ساله قزوینی که با پدیده ای عجیب و اتفاقی نادر، باعث حیرت اطرافیان خود شده است مغناطیسی نیست.

 

سید حسن نیک نژاد ضمن معاینه این پسر در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد: این پدیده ای نادر است که پیش از این، مشابه آن در کشورهای صربستان، گرجستان، انگلستان و حتی خود ایران نیز دیده شده است.

نوجوان قزوینی مغناطیسی نیست+عکس

وی افزود: به اصطلاح، به این افراد، مغناطیسی می گویند که این اصطلاح، ناشی از باوری اشتباه است و در واقع هیچ میدان مغناطیسی در اطراف آنان وجود ندارد.

نیک نژاد، با اظهار اینکه علت اصلی این بیماری، ساختار پوستی فرد است، گفت: ساختار پوستی این دسته از افراد، صیقلی بوده و چسبندگی بیشتری دارد.

وی ادامه داد: نوع بافت چربی پوست، باعث می شود که اشیاء به بدن بچسبد و عوارضی هم ندارد.

این متخصص بیماری های عضلانی، طب فیزیکی و توانبخشی، ضمن اشاره به اینکه اینگونه افراد نیاز به درمان خاصی ندارند، اظهار کرد: نباید بدن این افراد چرب باشد و عرق کنند و همیشه استحمام داشته باشند تا بدنشان چسبندگی کمتری داشته باشد.

دکتر حسین مژدهی پناه، متخصص مغز و اعصاب، شاغل در مرکز آموزشی – درمانی بوعلی سینا، هم پس از معاینه این پسر ۱۱ ساله گفت: علت اصلی این پدیده نادر، همان ساختار پوست بدن است.

وی اضافه کرد: در صورت چرب بودن پوست بدن اینگونه افراد، وسایل فلزی جذب بدنشان می شود.

منبع: مهر