تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۵:۵۹
کد مطلب : 45521

خبر خوش برای تمام فرهنگیان

با صدور بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، از مهرماه سال جاری تمامی فرهنگیان غیر عضو صندوق ذخیره فرهنگیان، به عضویت این صندوق در می‌آیند.

بر اساس پیشنهاد مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی بر عضویت تمامی فرهنگیان و بهره‌مندی آنها از مزایا و خدمات این صندوق، معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه‌ای به تمام استان‌ها اعلام کرد که از مهر ماه ۱۳۹۳ تمامی فرهنگیان غیر عضو، به جمع خانواده اعضای صندوق می‌پیوندند.
در این بخشنامه به تقویت و استفاده هرچه بیشتر و بهتر از ظرفیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان امری مهم و سازنده برای رفاه و بهبود معیشت فرهنگیان تأکید شده است.
در بخشنامه شماره ۱۲۰۳۳۳/۷۰۰ تاریخ هفدهم شهریور ۱۳۹۳ معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آمده است: از آنجایی که در نظر است تمام کارکنان رسمی وزارت آموزش و پرورش به عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان درآیند، از مهر ماه ۱۳۹۳ فرهنگیان غیرعضو نیز به خانواده اعضای صندوق ملحق خواهند شد تا از مزایای متعدد این سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوند؛ بدیهی است معادل سرمایه‌گذاری فرهنگی – سهم دولت و سود متعلقه به فرهنگیان اختصاص خواهد یافت.
بر اساس این بخشنامه، هر یک از اعضای جدید که تمایل به عضویت در صندوق ذخیره نداشته باشند می‌توانند انصراف خود را کتباً تا دهم مهر ماه ۱۳۹۳ به ادارات مربوطه اعلام کنند.
اجرایی شدن امکان سپرده‌گذاری بازنشستگان
در این بخشنامه در خصوص تمایل عضویت برخی بازنشستگان در صندوق ذخیره فرهنگیان نیز آمده است که بازنشستگانی که تمایل به سپرده‌گذاری در صندوق دارند، می‌توانند از همین تاریخ (مهر ماه) تقاضای خود را کتبا اعلام کنند؛ لازم به ذکر است این گروه آورنده سهم دولت نداشته و از مزایای سود سپرده‌گذاری پس‌انداز خود بهره‌مند خواهند شد.
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در پایان ضمن تأکید بر اطلاع‌رسانی و تببین دقیق مزایای این سرمایه‌گذاری، که برای دوران اشتغال و بازنشستگی فرهنگیان مزایای فراوانی به همراه خواهد داشت، اجرای دقیق مفاد این بخشنامه را خواستار شده است.
منبع: فارس
انتهای پیام