تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۵:۲۲:۳۴
کد مطلب : 93769
رهیاب گزارش می دهد:

خرید امتیاز فولادنوین،واقعیت یا تبلیغات!

فولاد نوین بعد از صعود به لیگ برتر به دلیل داشتن هیات مدیره مشترک با فولاد خوزستان طبق اساسنامه فدراسیون نمی تواند راهی رقابتهای لیگ برتر شود.

فولاد نوین بعد از صعود به لیگ برتر به دلیل داشتن هیات مدیره مشترک با فولاد خوزستان طبق اساسنامه فدراسیون نمی تواند راهی رقابتهای لیگ برتر شود.
همین موضوع کافی بود تا خرید امتیاز فولاد نوین اهواز به یکی از سوژه های روز فوتبال خوزستان تبدیل شود و از تیم های صعود نکرده تا سقوط کرده خوزستانی به عنوان خریدار امتیار این تیم اهوازی در رسانه ها مطرح شوند.
حتی مدیر کل ورزش و جوانان استان خوزستان به صراحت گفت:امتیاز تیم فولاد نوین اهواز قطعا به یکی از تیم‌های صنعت نفت آبادان و یا نفت مسجدسلیمان واگذار خواهد شد.
اما این روزها یک رقیب جدی تر برای خرید فولاد نوین پا به میدان گذاشته است که جنجال های زیادی بر سر این موضوع به راه افتاده است.
هدایت الله ممبینی عضو شورای شهر اهواز، اولین نفری بود که اعلام کرد سازمان شهرداری اهواز رسما خواستار خرید امتیاز تیم لیگ برتری فولادنوین خوزستان شده است.
موسوی شهردار اهواز هم با بیان اینکه می خواهم به فوتبال خوزستان کمک کنم گفته است  ابتدا باید لایحه خریداری امتیاز فولاد نوین توسط شهرداری اهواز در جلسه شورای شهر اهواز به رأی گذاشته شود.
وی افزود:چنانچه این لایجه به تصویب برسد، برای خریداری امتیاز مذکور تأمین اعتبار خواهیم کرد، ضمن اینکه باید با مدیریت شرکت فولاد خوزستان در خصوص قیمت انتقال به توافق لازم دست پیدا کنیم.
در این میان شهردار اهواز ،مخالفانی هم دارد باورصاد عضو شورای شهر اهواز می گوید چنانچه اوضاع مالی شهرداری به حدی خوب است که توانایی خرید یک تیم لیگ برتری با ارزش میلیاردی را دارد چرا تاکنون حقوق عقب افتاده چندین ماهه کارگران زحمتکش بخش های مختلف خدماتی را پرداخت نکرده است؟
علیرضا اژدری زاده مدیرعامل باشگاه فولاد نوین اهواز درباره تیمهای اهوازی حاضرخواهان فولادنوین گفت :مسئولان شهرداری با ما جلسه ای داشته اند وخواهان این کار هستند اما آنها باید موافقت مراجع دیگری را برای این کار جلب کنند .
از طرفی در حالی که نماینده مردم مسجدسلیمان وعده موافقت وزیر نفت برای خرید امتیاز tفولادنوین اهواز را داده بود هدایت الله ممبینی از تبلیغاتی بودن این وعده ها سخن گفت و اظهار داشت فولاد نوین خریدار خوزستانی ندارد.
حال باید دید در نهایت تکلیف فولادنوین اهواز چه خواهد شد آیا شهرداری اهواز امتیاز این تیم را خواهد خرید؟آیا شورای شهر اهواز این اجازه را به شهردار خواهد داد؟ باید منتظر روزهای آینده ماند.