تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۲:۳۰
کد مطلب : 74043
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان :

خسارت۵۱۳میلیاردتومانی ریزگردها به محصولات کشاورزی خوزستان

کیخسرو چنگلوایی اظهار داشت:از طریق وزراتخانه هم در حال پیگیری هستیم برآورد اولیه ای که داشتیم تا امروز ریزگردها به محصولات کشاورزی استان چیزی در حدود ۵۱۳ میلیاردتومان خسارت وارد کرده اند.

 

 

کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان  در گفتگو با رهیاب در حاشیه شورای اداری که دیروز در استانداری خوزستان برگزار شد در پاسخ به این سوال که آیا ریزگردها بر کشاورزی استان تاثیر منفی گذاشته است اظهار داشت:قطعا تاثیر منفی داشته است یک برآوردی در این زمینه داشتهایم و به استانداری اعلام کرده ایم.

وی ادامه داد:از طریق وزراتخانه هم در حال پیگیری هستیم برآورد اولیه ای که داشتیم تا امروز ریزگردها به محصولات کشاورزی استان چیزی در حدود ۵۱۳ میلیاردتومان خسارت وارد کرده اند.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در واکنش به اظهار مدیر پروژه ملی تغییرات اقلیمی کشور که گفته است کشاورزی دیمی یکی ازعوامل بروز پدیده گرد و غبار در اهواز است گفت: اصلا چنین چیزی نیست اراضی ما یا آبی یا دیم است در اراضی آبی که اصلا بحثی نیست در اراضی دیم تا بارندگی نشود که نمی شود زمین را شخم بزنید برای همین چنین مطلبی صحت ندارد.

چنگلوایی در خصوص مشکلاتی که برای کشاورزان فکه در خصوص زمین هایشان ایجاد شده است گفت:زمین های فکه مال ما نیست متعلق به ایلام است جزو خوزستان محسوب نمی شود.