تاریخ انتشار خبر: ۲ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۰:۱۵
کد مطلب : 61540

خودکشی زنان ایزدی برای رهایی از داعش

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که اقدام گروه تروریستی داعش در بردگی گرفتن جنسی زنان و دختران ایزدی باعث شده است که آنها دست به خودکشی بزنند.

 سازمان عفو بین الملل در گزارش خود آورده است: بیشتر این دختران که در بازار النخاسه داعش برای خرید و فروش عرضه می شوند، به سن بلوغ نرسیده اند و با وجود اینکه در بین آنها دختران نوجوان هستند اما آنها نیز از این برده گی در امان نمانده اند.

عناصر گروه تروریستی داعش از ماه ژوئن مناطقی در شمال و غرب عراق را به کنترل خود درآورده است.”دوناتیلا روویرا” مشاور ارشد بحرا ها در سازمان عفو بین الملل در این گزارش گفت: عمر بسیاری از دختران جوانی که قربانی بردگی جنسی شده اند، ۱۴ یا ۱۵ سال یا کمتر است.

این گزارش افزود: یک دختر جوان به نام جیلان ۱۹ ساله از ترس مورد تجاوز قرار گرفتن خودکشی کرده است. این مطلب را خواهر این دختر بیان کرد.

یکی از زنان ایزادی ربوده شده توسط گروه داعش که بعدا توانست از دست این گروه فرار کند، این حادثه را تایید می کند.وی گفت: “یک روز، به ما لباس هایی نظیر لباس های رقص دادند و از ما خواستند که دوش بگیریم و این لباس ها را به تن کنیم. جیلان در حمام خودکشی کرد”.

این زن افزود: “این دختر پس از بریدن رگ دستش، خود را دار زد. او بسیار زیبا بود. فکر می کنم می دانست که با یک مرد به مکان دیگری برده خواهد شد و به همین دلیل، خودش را کشت”.
یک گروگان زن دیگر نیز به سازمان عفو بین الملل گفت که وی به همراه خواهرش برای فرار از ازدواج اجباری دست به خودکشی زده است.

سازمان عفو بین الملل در گزارش خود آورده است: اکثر کسانی که زنان و دختران را به بردگی جنسی برده اند از عناصر گروه داعش یا برخی طرفداران این گروه بوده اند.

روویرا گفت: آثار جسمی و روانی اقدامات خشونت آمیز جنسی که این زنان را ویران کرده است، فاجعه بار است. بسیاری از آنها شکنجه شده اند و مانند برده با آنها رفتار شده است. حتی کسانی که توانسته اند فرار کنند، همچنان از آثار روانی عمیق این امر رنج می برند.

منبع: العالم