تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۰۵:۱۲:۴۸
کد مطلب : 112617
یادداشت سردبیر/

خیز امیدوارکننده منتخبان مردم برای برکناری شیرازی / آیا شورای شهر نشان لیاقت شهردار آبادان را پس خواهد گرفت؟

به نظر می رسد شیرازی این بار در مواجهه با سوالات کار راحتی نخواهد داشت و شاید اگر پاسخ های وی نتواند اعضای شورای شهر را قانع کند ، کار برای شهردار شیک پوش آبادان سخت تر هم بشود.

به گزارش عصر آبادان ، عملکرد شیرازی شهردار آبادان طی چند سال گذشته همواره مورد بحث و توجه قرار گرفته و مردم و منتخبان آنها در شورای شهر بعد از سال ها ، همچنان سامان بخشیدن اوضاع خدمات شهری را انتظار می کشند.

وضعیت نامطلوب مناطق مختلف شهری و نارضایتی شهروندان از ناتوانی شهرداری در اداره امور ، عدم بهره کافی بردن از ظرفیت مهم سازمان منطقه آزاد به ویژه در دو سال اخیر و معطل ماندن اجرای پروژه های مختلف شهری ، احداث پارک های پرهزینه با حداقل کیفیت ممکن ، تبعیض آشکار در برخورد با اصحاب رسانه و مطبوعات آبادان و حوادث آزار دهنده ای مانند آب گرفتگی عجیب معابر و خیابان ها در سال ۹۲ ، حریق خانمان سوز مجتمع کادوس۴ و حواشی هزینه بر و وقت گیر مربوط به استعفای شهردار با هدف نامزدی نمایندگی مجلس و … ، کارنامه ی ناخوشایندی را برای شیرازی و مجموعه تحت مدیریتش به ثبت رسانیده است.

مهم تر از همه ، شورای شهر آبادان که به انتخاب مردم بر این مسند مهم تکیه زده اند ، به ایام پایانی مسئولیت خویش نزدیک می شوند و اکنون باید برای موکلان خود توضیح دهند که فعالیت های نزدیک به چهار سال آنها و اقداماتی که صورت داده اند از جمله رای به شهردار شدن شیرازی و حمایت از وی ، چه دستاوردی برای شهر آبادان به همراه داشته است.

بدون تردید شهروندان بابت هر رای خود به نمایندگان پارلمان شهری ، از آنان انتظار توجیه دارند و حق دارند بدانند که اعتبارات هنگفتی که طی چند سال اخیر در اختیار شهردار آبادان قرار گرفته ، کجا و چگونه هزینه شد و چرا اثرات این مبالغ کلان ، نتوانسته ، نمود و بروزی در سطح شهر داشته باشد و نتایج و خروجی آن مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

طبیعی است که با چنین رویکردی ، اعضای محترم شورای شهر نیز این حق را دارند که به نمایندگی از مردم ، پرسشگر سوالات بیشمار مردم از شهردار در قالب چند سوال کلیدی و مهم باشند.به همین منظور اخبار خوشایندی از مسئولبت پذیری اعضای شورای شهر شنیده شده و بنا به شواهد موجود ، اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است.

خبر خوب اینکه مکوندی نایب رئیس شورای شهر در جمع خبرنگاران اعلام کرد ، ۱۰ عضو از ۱۳عضو شورای شهر آبادان ، پای برگه سوال از شهردار را امضاء کرده و در قالب ۶ سوال جامع ، خواستار توضیحات شیرازی شهردار آبادان شده اند.

به نظر می رسد شیرازی این بار در مواجهه با سوالات مطرح شده کار راحتی نخواهد داشت و شاید اگر پاسخ های وی نتواند اعضای شورای شهر را قانع کند ، کار برای شهردار شیک پوش آبادان سخت تر هم بشود.

به هر ترتیب خیز شورای شهر برای انجام تغییرات مثبت و سازنده در مدیریت شهرداری آبادان امیدوار کننده بوده و می تواند در نهایت به رضایت مردم این شهر منجر شود.مردمی که لایق بهترین ها هستند و شایستگی داشتن شهری زیبا با استانداردهای ملی و بین المللی را دارند.مردمی که دوست ندارند با وجود این همه ثروت هنگفت ، در خیابان های اصلی شهرشان ، حیوانات اهلی و وحشی بدون مزاحمت ، رفت و آمد کنند. مردمی که از مشاهده تصاویر ناخوشایند دستفروش های ته لنجی ها و لین یک احمد آباد به ستوه آمده اند.مردمی که نمی خواهند ، رای شان به اعضای شورای شهر ، دستخوش بازی های ناسالم پشت پرده شده و دست مایه ی قدرت گرفتن برخی “همیشه طلبکار” باشد.

آنچه اهمیت دارد این است که مردم از شورای شهری که در صدد انجام تغییرات سالم و مثبت در شهرداری باشد حمایت می کنند.مردم می خواهند منتخبان آنها ، دست افرادی که تا مرفق در بیت المال شهرداری فرو رفته را برای همیشه قطع کنند ، تبعیض و رابطه خواری را در این نهاد شریف از بین برده و این مجموعه ی مهم را به مسیر پرشتاب خدمات رسانی مجاهدانه در راه مردم باز گردانند.