تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۲:۲۴
کد مطلب : 97392

داعشی ها پیرزن عراقی را آتش زدند

کمیته امنیتی شورای استان نینوی عراق از مشخص شدن محورهای نظامی عملیات آزادسازی موصل از اشغال تروریست های داعشی خبر داد.

منابع عراقی از مشخص شدن محورهای نظامی عملیات آزادسازی موصل از اشغال تروریست های تکفیری و جنایت هولناک داعشی ها در آتش زدن یک پیرزن هفتاد ساله خبر دادند.

به گزارش المسله، کمیته امنیتی شورای استان نینوی عراق از مشخص شدن محورهای نظامی عملیات آزادسازی موصل از اشغال تروریست های داعشی خبر داد.

محمد ابراهیم رئیس کمیته امنیتی شورای استان نینوی گفت فرماندهان نظامی مشترک(نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی)محورهایی را که عملیات نظامی ویژه پاکسازی موصل در این محورها آغاز خواهد شد، مشخص کردند که شامل محور مخمور، محور شهرستان های سنجار و تلعفر از طریق سد موصل و محور جنوب موصل از شهرستان الشرقاط است.

وی افزود محور الشرقاط پس از پاکسازی از لوث داعشی ها، پایه اساسی برای آغاز عملیات نظامی ویژه عملیات پاکسازی موصل خواهد بود.

خاطر نشان می شود فرماندهی نظامی آزادسازی شهر موصل، طرحی برای استقرار نیروهای امنیتی تابع لشکرهای ۱۵ و ۱۶ با استقرار نیروهای خود در محورهای مختلف شهر موصل آماده کرده است تا نیروها برای عملیات نظامی پاکسازی این شهر آماده شوند.

از سوی دیگر رسانه های عراق اعلام کردند تروریست های داعش یک پیرزن ۷۰ ساله را در شمال موصل،‌آتش زدند.

یک منبع عراقی به الفرات گفت باندهای تروریستی داعش، یک پیرزن عراقی را که در برابر سرقت محصولات کشاورزی اش از سوی تروریست ها مقاومت می کرد، آتش زدند.

این منبع گفت : “هناء احمد عبوش” پیرزن هفتاد ساله عراقی بود که صاحب یک قطعه زمین کشاورزی بود که در شمال موصل بین تلکیف و کرملیس قرار داشت،‌اما داعشی ها اجازه جمع آوری محصول را به این پیرزن ندادند و از وی خواستند “زکات زمینش” را بپردازد.

عبوش تسلیم شدن در برابر خواسته های داعشی ها را رد کرد و تروریست ها هم وی را در زمین خودش به اتهام نپرداختن زکات و تعدی به ذات الهی به زعم واهی تکفیری ها آتش زدند.

این منبع افزود تروریست های داعشی غیر عراقی این پیرزن هفتاد ساله را آتش زدند. تروریست های غیرعراقی به سرقت از مناطق شمال موصل ادامه می دهند.

منبع عراقی گفت عبوش که تروریست های داعشی با آتش زدن، وی را به قتل رساندند، شش فرزند داشت که آنها نتوانستند مادرشان را از چنگال تروریست های داعشی نجات دهند.

منبع: تسنیم