تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۲:۳۴
کد مطلب : 38758

دانشجویان متاهلی که به سربازی نرفته‌اند، بخوانند!

امیر سرتیپ حسن سیفی، معاون فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر خوشی را به سربازان متاهل داد.

 

امیر سرتیب حسن سیفی تدابیری را که نسبت به بحث ایجاد سهولت در سربازی متاهلین از سوی ارتش در نظر گرفته شده است را تشرح کرد.

 

وی در خصوص تدابیر ارتش درباره سربازی دانشجویان متاهل گفت: در رابطه با بحث دانشجویان، من شماره تلفنی را به شما می‌دهم ۸۱۹۵۲۵۰۳ که این دفتر معاونت نیروی انسانی است و مسئولیت آن با من است، هر کسی که از جمع دانشجویان به بنده مراجعه کند، بنده این قول را می‌دهم که اولا وی در محل سکونت خودش سربازی کند.

 

وی همچنین افزود کسانی که مدرک بالای فوق دیپلم دارند، تا ظهر مانند کادری‌ها خدمت کنند و بعد در اختیار خودشان هستند.

 

سیفی همچنین اضافه کرد که اگر متاهل هم باشند، یک ماه هم بنده به عنوان معاون نیروی انسانی کسری خدمت می‌دهم.

 

وی همچنین پیرامون سربازی فوتبالیست ها گفت: ما را وارد این طور بحث‌ها نکنید؛ هر کسی که وارد اینجا بشود، ارتش موظف است متناسب با مهارت و جایگاهش به او سرویس دهی کند، حالا یکی نخبه است و طرح نخبگی او را قبول می‌کنیم، یکی پروژه ارائه می‌کند و قبول می‌کنیم.

 

حسن سیفی همچنین افزود: عدالت به مفهوم گذاشتن هر چیز بر سر جای خودش است، اکثر فوتبالیست‌هایی که شما می‌بینید از علی دایی گرفته تا بقیه، همه طعم لذت بودن در داخل ارتش را چشیده‌اند، اینها با آن‌هایی که غیر از اینجا خدمت کرده‌اند، یک تفاوت‌هایی را دارند.

معاون نیروی انسانی کل ارتش خاطرنشان کرد: این طور هم نیست که خیلی هم در اختیار خودشان باشند، نیروی انسانی هم بالاخره اینجا یک ترمزهایی را دارد، اینکه شما می‌گویید مبالغ کلان قراردهایی را اینها می‌گیرند، متاسفانه در داخل برخی از مجموعه‌ها هست، این افتخار برا ما هست که اگر یکی از اینها را صادر کنیم، وجه‌ای را برای خودمان بگیریم، ما تمام حم و غم‌مان بر این است که هر کسی در هر رشته‌ای و هر جایی، هنگامی که در داخل ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت می‌کند، اینجا را خانه خودش ببیند، ما سرویس به او می‌دهیم و کمکش می‌کنیم و حتی اگر ضرورت داشته باشد که ما ببنیم اینها باید بروند به تیم‌های خوب و مطرح کشور بازی کنند، حتی تسهیلاتی را برای آن‌ها در نظر خواهیم گرفت.

 

امیر سیفی درباره تسهیلات در رابطه با فرزندان نیروهای مسلح گفت که امسال پرسنل بانک حکمت ایرانیان را فقط از میان فرزندان پرسنل ارتش استخدام کردیم؛ البته برخی از آقایان هم اعتراض کردند، البته امسال هم ۲۵ درصد سهمیه دانشکده‌های افسری، پرستاری و پزشکی را بنده اعلام کردم که حتما از بین فرزندان پرسنل ارتش جذب کنند.

برای اولین بار است که در این دانشگاه‌های ارتش ۲۵ درصد از پرسنل جذب می‌کنند.

بسیجی‌های فعال، فرزندان شهید، فرزندان جانباز و آزاده و فرزندان نیروهای مسلح، انتخاب محل خدمتشان با خودشان است.
Snn