تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۰۱:۰۸:۲۷
کد مطلب : 79656

دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه ارتقاء می یابد

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان نگاه ویژه دولت یازدهم و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به توسعه شهرستان های آبادان و خرمشهر، گفت: با حمایت وزیر و فراهم شدن زیر ساخت های لازم، دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه ارتقاء می یابد.

علیرضا آموزنده از ارتقاء خدمات اورژانسی و تکینکی پزشکی در شهرهای جنوب استان خوزستان خبر داد و گفت:در راستای اجرای نظام جامع سلامت، تمامی بیمارستان های تابع دانشکده علوم پزشکی آبادان دارای پزشک مقیم است.

دکتر آموزنده اضافه کرد:در این راستا ۴۰ پزشک متخصص و فوق متخصص در رشته های مختلف پزشکی در نیمه دوم سال گذشته جذب دانشکده شده و با توجه به نیاز به شهرستان های تابعه اعزام شدند.

وی با بیان کمبود تخت بیمارستانی و پرستار در بیمارستان های تابع دانشکده آبادان نیز، افزود:دانشکده علوم پزشکی آبادان به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود براساس مجوز شماره ۲۷۳/۱۰۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعدادی از افراد واجد شرایط را از طریق مصاحبه تخصصی و با احراز صلاحیت های عمومی، تحت پوشش شرکت پیمانکاری دعوت به همکاری می کند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان همچنین از بازسازی اتاق های عمل بیمارستان آیت الله طالقانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت:پذیرش بیمار در بیمارستان شهید بهشتی آبادان از هفته آینده با توجه به تمهیدات اتخاذ شده، آغاز می شود.

وی همچنین از جذب ۲۰ دانشجوی رشته بهداشت عمومی برای نخستین بار در دانشکده علوم پزشکی طی سال جاری خبر داد و اظهار داشت:با موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد دانشجویان پزشکی منطقه در سالجاری از ۳۰ به ۵۰ دانشجو افزایش می یابد که ۵۰ درصد آنها باید از داوطلبان بومی منطقه باشند.

مرجع / ایرنا