تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۸:۴۱
کد مطلب : 54933

دانش آموزان آبادانی به امدادگران زلزله تبدیل می‌شوند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آبادان گفت: با برگزاری دوره های آشنایی دانش آموزان به مهارت های زلزله و ایمنی، برخی از آنها در آبادان به امدادگران زلزله تبدیل می شوند.

عصر آبادان ،سید محمد مولوی ظهر امروز در جلسه هماهنگی آمادگی مانور زلزله و ایمنی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۱۳۷۴ تصمیم گیری شد که مانور زلزله و ایمنی در مدارس کشور اجرا شود.

وی ادامه داد: برای کاهش  آسیب های احتمالی، در سال ۸۲ تفاهمنامه ای بین وزارت کشور، هلال احمر، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش منعقد شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آبادان تاکید کرد: هر میزان سطح آگاهی را افزایش دهیم آسیب های احتمالی کمتری رخ می دهد. به روز کردن دانش آموزان و عوامل امدادی خیلی مهم است زیرا با فراگیری آموزش، عکس العمل های صحیح می توانند انجام دهند.

مولوی افزود: خوشبختانه مانور زلزله و ایمنی هر ساله در سطح آبادان انجام می شود و امید است امسال دانش آموزان را بیش از گذشته بتوانیم آموزش دهیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آبادان عنوان کرد: موضوع زلزله در محتوای دروس دانش آموزان مقطع ابتدایی تعریف شده است و با آشنایی دانش آموزان به مهارت های زلزله و ایمنی بتوانیم خود آنان را به نیروهای امدادگر تبدیل کنیم.

مولوی اظهار کرد: در طرح امسال مانور زلزله و ایمنی، مدارس اروندکنار و شهر چوئبده نیز زیر پوشش این طرح قرار گرفته اند.

 

منبع: مهر