تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۱:۴۹
کد مطلب : 74010

دانش آموز آبادانی به سرزمین های نور اعزام شدند

۸۰۰ دانش آموز دختر شهرستان آبادان در قالب چهارمین مرحله اعزام دانش آموزان و نخستین کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر دبیرستان این شهرستان، روز دوشنبه به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آبادان در حاشیه آیین بدرقه و اعزام دانش آموزان دختر دبیرستان های آبادان در محل سپاه ناحیه آبادان گفت: اعزام دانش آموزان به سرزمین های نور، در راستای آشنایی آنان با رشادت و ایثارگری رزمندگان دفاع مقدس و بهره گیری از فضای معنوی این مناطق می باشد.

غلامرضا خلیلی نیا اضافه کرد: دانش آموزان اعزام شده به سرزمین ها نور، به همراه ۲۰ طلبه حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهرا (س) آبادان به مدت دو روز از یادمان های شهدای شلمچه، هویزه، موزه دفاع مقدس خرمشهر و پادگان شهید محلاتی دیدن می کنند.

وی با بیان پیش بینی برنامه های فرهنگی برای شرکت کنندگان این مراسم، گفت: در بسته های فرهنگی پیش بینی شده، موضوع هایی نظیر چرایی دفاع مقدس و جنگ، آشنایی با ارزش های دفاع مقدس، احترام به والدین، حفظ محیط زیست، فضای مجازی و فرصت ها و تهدیدهای آن، آسیب های رسانه و کلام بزرگان در خصوص تهذیب نفس گنجانده شده است.

در این آیین، جانشین فرمانده سپاه ناحیه آبادان، مسوول حوزه بسیج دانش آموزی و جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند.

مناطق عملیاتی جنوب کشور نظیر شلمچه از مقاصد گردشگری جنگ محسوب می شود.

مرجع / ایرنا