تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۰:۳۰
کد مطلب : 96686

درخواست عجیب سیاستمدار الجزائری:ماه رمضان را به ۱۳ روز کاهش دهید!

سایت های مراکشی امروز (یکشنبه) خبری را را بر روی صفحات اینترنتی به نقل از “سعید السعدی” رئیس اسبق حزب “تجمع برای فرهنگ و دموکراسی” منتشر کردند که مسلمان جهان را حیرت زده و مبهوت کرد .

 

به گزارش عصر آبادان، به نقل از “رای الیوم” ، سایت های مراکشی امروز (یکشنبه) خبری را را بر روی صفحات اینترنتی به نقل از “سعید السعدی” رئیس اسبق حزب “تجمع برای فرهنگ و دموکراسی” منتشر کردند که مسلمان جهان را حیرت زده و مبهوت کرد .

وی از وزیر اوقاف کشورش درخواست کرد تا مباه مبارک رمضان را از ۳۰ روز به ۱۳ روز کاهش دهد .

وب سایت خبری مراکشی “هیسپریس” پیرامون این درخواست عجیب نوشت : “سعید السعدی” در صفحه فیسبوک خود این مطلب را نوشت و از وزیر اوقاف الجزائر این درخواست را کرده است .

این وب سایت خبری در توضیح دلایل السعدی برای کاهش روزهای ماه مبارک رمضان افزود : ۳۰ روز روزه گرفتن در تابستان ، برابر با ۴۲۰ ساعت می باشد که این تعداد ایام ، مساوی با ۵۲ روز روزه گرفتن در فصل پاییز می باشد .

السعدی به زعم خود از ایده خود دفاع کرده و اسم آن را ” روزه هوشمند ” قرار داده است .

پایگاه خبری مراکشی “فبرایر” در این خصوص نوشت : علمای الجزایر به تفسیر جدید السعدی واکنش نشان دادند ، همچنین شیخ شمسو یکی از شیوخ شبکه النهار الجزایر منطق السعدی را بی پایه و اساس توصیف کرد و اظهارات وی را یاوه گوی محض دانست .