تاریخ انتشار خبر: ۳ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۷:۲۷
کد مطلب : 41170

دردسر اینستاگرام برای مریلا زارعی!+عکس

گروهی از جاعلان و سودجویان با ایجاد صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی مجازی منتسب به هنرمندان، اقدام به انتشار تصاویری از آنان و حتی ضمیمه کردن یادداشتهایی می کنند!

بانی فیلم: گروهی از جاعلان و سودجویان با ایجاد صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی مجازی منتسب به هنرمندان، اقدام به انتشار تصاویری از آنان و حتی ضمیمه کردن یادداشتهایی می کنند!

پس از فیس بوک و توئیتر، حالا نوبت به اینستاگرام رسیده که مورد سوء استفاده قرار گیرد و دستاویزی شود برای انتشار مطلب و عکس از قول هنرمندان و به ویژه بازیگران. در یکی از این موارد، صفحه ای در اینستاگرام به نام مریلا زارعی ایجاد شده و چنین مشی ای را پیش گرفته است. گردانندگان این صفحه جعلی در عکسی که به تازگی منتشر کرده اند، از قول مریلا زارعی نوشته اند که او در جریان فیلمبرداری «شیار ۱۴۳» با خستگی زیادی به دلیل روزه گرفتن مواجه بوده است.

دردسر اینستاگرام برای مریلا زارعی!+عکس

در این تصویر زارعی را در کنار دو هنرمند خردسال فیلم می بینیم که لحظه ای چشمانش را بسته و در زیر آن نوشته شده: «ماه رمضان پارسال سر فیلمبرداری فیلم «شیار ۱۴۳» از خستگی و تشنگی زیاد خوابم برد!»

جالب آنکه این صفحه دنبال کنندگان (فالوورهای) زیادی هم دارد که بی خبر از جعلی بودن آن برای زارعی پیغام می گذارند!

این روش غیراخلاقی که با توجه به استقبال خیلی از هنرمندان و چهره های سرشناس از شبکه اشتراک گذاری عکس اینستاگرام ممکن است برای خیلی ها قابل باور به نظر برسد، قطعاً مشکلاتی را برای آنان ایجاد خواهد کرد.

ضمن اینکه زمینه را برای سواستفاده اشخاص ناشناس فراهم می کند. مهران مدیری، پیمان قاسم خانی، الناز حبیبی، هم از جمله هنرمندانی هستند که صفحات متعدد جعلی به نام آنان در اینستاگرام ایجاد شده. اما طبق اطلاع خبرنگار ما، زارعی این اقدام را از طریق مراجع قضایی پیگیری کرده و با ارجاع پرونده به پلیس فتا، زمینه برای برخورد با خاطیان فراهم شده است.

به نظر می رسد اطلاع رسانی هنرمندان درباره صحت و سقم این صفحات در گفت و گو با رسانه ها و تنویر افکار عمومی، می‌ تواند راه را برای بروز تخلفات بعدی و تکرار چنین حرکتهایی ببندد.