تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۵:۵۰:۱۰
کد مطلب : 95455

درگذشت یکی از پیشتازان دفاع از حقوق هسته‌ای+تصاویر

حجت الاسلام مهدی مطلبی، از پیشتازان عرصه روشنگری هسته ای، و نویسنده دو کتاب «عقب نشینی ممنوع» و «راز آنچه مرقوم داشته اند»، صبح امروز بر اثر سانحه تصادف به لقاالله پیوست.

به نقل از تریبون مستضعفین، حجت الاسلام مهدی مطلبی، از پیشتازان عرصه روشنگری هسته ای، و نویسنده دو کتاب «عقب نشینی ممنوع» و «راز آنچه مرقوم داشته اند»، صبح امروز در حالی که برای جهاد علمی در مسائل مورد نیاز این روزهای کشور و روشنگری پیرامون پرونده هسته ای عازم کردستان بود، بر اثر سانحه تصادف به شهادت رسید.

این محقق و پژوهشگر فعال کشورمان که از طلاب درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم بود، ضمن فعالیت های های تحقیقی و پژوهشی، در ماه های اخیر وقت خود را وقف سخنرانی های تبیینی پیرامون واقعیت های توافق هسته ای در شهرهای مختلف کشور کرده بود.
حجت الاسلام مطلبی در ​ آخرین سخنرانی روشنگرانه خود جمعه شب در​ ​برنامه ای​ که در مسجد امام حسین (ع) ​ شهر خوراسگان​ ​و با عنوان «مذاکره زیر سابه تهدید نمی خواهیم» برگزار شد، خطرات ناشی از بازرسی های نظامی و امتیازات سوخته داده شده در حوزه ی تحریم ها را مورد بررسی قرار داده بود.
مهدی مطلبی در سال ۱۳۶۴ در تهران خانواده ای مذهبی متولد شد. وی تحصیلات خود را در تهران آغاز کرد و در دبیرستان فرهنگ تهران موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.
وی در سال ۱۳۸۲ وارد حوزه علمیه قم و در مدرسه علمیه معصومیه (س) مشغول به تحصیل دروس حوزوی شد. وی در کنار تحصیلات حوزوی همواره فعالیت های فرهنگی و انقلابی خود را نیز پیگیری می کرد. مسئولیت واحد شهدای بسیج مدرسه معصومیه و برگزاری نشست های شبی با شهدا، شب های پر خاطره ای را از وی در ذهن طلاب برجای گذاشته است.
مهدی مطلبی انس ویژه ای با شهدا داشت و راوی کاروان های راهیان نور بود. کتاب «بچه های محله من و تو» اثر وی درباره نکات برجسته زندگی شهداست که در همین سال ها به چاپ رسید.
مطلبی تحصیلات سطوح عالی و خارج خود را در قم ادامه داد و از محضر اساتید مبرز قم دروس خارج فقه و اصول را فرا گرفت و حدود سه سال در دروس خارج شرکت نمود.
وی مسئولیت هیئت مکتب الشهدای تهرانسر را به عهده داشت. از فعالیت های فرهنگی وی می توان به تأسیس و راه اندازی پایگاه اینترنتی جامع اشعار آیینی با نام «حسینیه» اشاره کرد که در مدت کوتاهی تبدیل به یکی از سایت های مرجع اشعار آیینی کشور گردید. عشق و ارادت او به آستان اهل بیت (ع) مثال زدنی بود. مطلبی مداح اهل بیت بود و نوای دلنشین مناجات و روضه خوانی او از ذهن و یاد طلاب معصومیه هیچ گاه فراموش نمی شود.

وی در زمینه نقد مذاکرات هسته ای دست به تالیف دو کتاب ارزشمند «عقب نشینی ممنوع» و «راز آنچه مرقوم داشته اند» زد. کتاب «عقب نشینی ممنوع» از اسفند ۹۳ تا کنون ۱۲ هزار نسخه و «راز آنچه مرقوم داشته‌اند» نیز از نمایشگاه کتاب تاکنون ۳ هزار نسخه به فروش رفته و در زمره کتب پرفروش در حوزه توافق‌نامه و مذاکرات هسته‌ای بوده است.