تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۵:۲۴
کد مطلب : 99428
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:

دریافت پول هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی ممنوع است/۷ هزار نیرو کم داریم ۵ هزار نفر متقاضی انتقال هستند!

محمدتقی زاده اظهار داشت:به جز بیمه دانش آموز و پول کتاب تحت هیچ شرایطی نباید هیچگونه وجه نقدی از اولیا دریافت شود.

محمدتقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص ایام تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان گفت: ۴۰۰ پایگاه تابستانی وجود دارد که در این پایگاه ها کلاس های هنری ،تقویتی برای سال آینده در زمینه های مختلف برنامه خواهند داشت.
وی ادامه داد: ۶۰ پایگاه ثابت در طول سال و حدود ۳۴۰ پایگاه تابستانی در سطح استان فعالیت خودشان را شروع کرده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص دریافت وجه در هنگام ثبت نام دانش آموزان هم گفت: به جز بیمه دانش آموز و پول کتاب تحت هیچ شرایطی نباید هیچگونه وجه نقدی از اولیا دریافت شود.
وی اضافه کرد:فرزندان فرهنگیان در مدارس خاص مانند شاهد ،هیئت امنایی ،استعدادهای درخشان و نمونه دولتی باید به صورت رایگان ثبت نام شوند.
تقی زاده خاطر نشان ساخت:علی رغم اینکه بعضی ها معترض بودند که چرا فقط فرهنگیان از این امتیاز برخوردارند ،ما معتقدیم به هر حال هر سازمانی یک سری امتیازات ویژه برای نیروهای خود دارد و ما هم باید خدمت کوچکی که میتوانیم برای نیروهایمان داشته باشیم.
وی در بخش دیگری از این گفتگو به مشکل کمبود معلم در استان اشاره کرد وگفت:حدود ۷هزار نیرو کمبود داریم و همین مضاف بر بازنشستگان فقط ۵ هزار نفر  متقاضی انتقال هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت:متقاضی انتقال یعنی شرایط مناسب و مساعد در محل فعلی تدریس برای او وجود ندارد ،پس ما باید یک علاقه مندی ایجاد کنیم تا انگیزه برای ماندن بیشتر شود.
وی در خصوص آخرین وضعیت  مطالبات فرهنگیان شاغل و بازنشسته گفت:رئیس جمهور دستور پرداخت ۵هزار میلیارد تومان را به آموزش و پرورش داد  و از این مبلغ ظاهرا ۵۰۰ میلیارد تومان را به شکل تنخواه آموزش و پرورش دریافت میکند تا بتواند بخش عظیمی از مطالبات آموزش و پرورش را پرداخت کند.